Gm. Tomaszów Lubelski: Z funduszy sołeckich

  • 06.06.2020, 07:18
  • wd
Gm. Tomaszów Lubelski: Z funduszy sołeckich Pierwszy etap prac na ul. Niwa w Majdanie Górnym zakończony.
Grobla w Podhorcach jest już po remoncie. W Majdanie Górnym skończono pierwszy etap budowy ulicy Niwa. A to dzięki funduszom sołeckim.

Groblę w miejscowości Podhorce wykonano za pieniądze z funduszu sołeckiego, część dołożyła gmina. Położono płyty żelbetonowe na podbudowie z kruszywa, wykonano też pobocza z kruszywa i oczyszczono przydrożne rowy. Korony nasypów obsiano trawą. Zakończono też pierwszy etap budowy drogi w miejscowości Majdan Górny, ul. Niwa. Tam zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni z płyt żelbetowych na podbudowie z betonu oraz wykonanie poboczy z kruszywa. Zadanie również powstanie w ramach funduszu sołeckiego, do którego dodatkowe pieniądze dołoży gmina.  

– Długo zabiegaliśmy o tę drogę, dlatego cieszę się, że się udało. Najgorzej zawsze jest z funduszami, bo to kosztuje, ale jak już mamy pierwszy etap za sobą, to myślę, że dalej się uda. Tamta okolica się rozbudowuje. Domy budują młodzi ludzie, więc droga bez problemów z wyjazdem się przyda – mówi Robert Kostur, sołtys Majdanu Górnego. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe