Przewodnicy siedzą w domach

  • 03.06.2020, 08:00
  • Agnieszka Piela
Przewodnicy siedzą w domach
– Jak oprowadzać kilkudziesięciosobową wycieczkę zachowując wymagane odstępy? Czy ci, stojący na końcu usłyszą to, co mówi przewodnik? A jak rozwiązać problem wejścia do muzeum skoro jednorazowo może wejść pięć osób. Co z resztą? – mnoży pytania Edward Słoniewski, prezes PTTK oddziału w Zamościu.

W którym momencie stan epidemii dotknął zamojski PTTK?

 – Dokładnie 13 marca przestaliśmy działać. Było nam smutno, bo w kwietniu planowaliśmy dużą imprezę. Kolejny kalendarzowy rajd "Spotkanie z wiosną". Odbył się, ale tylko wirtualnie. Pojechałem na trasę, wykonałem zdjęcia i umieściłem je w Internecie. To wszystko, co mogłem zrobić. W styczniu zaczęliśmy kurs na przewodnika po Zamościu i Roztoczu. Musieliśmy go przerwać. Ale 1 czerwca ruszyliśmy ponownie. Mamy około trzydziestu osób. Chcemy go zakończyć egzaminem w połowie sierpnia. To jest sprawdzian dla naszej działalności.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe