Powoli wszystko wróci do normy

  • 04.06.2020, 06:03
  • Bogdan Nowak
Powoli wszystko wróci do normy Dyrektor Stanisława Koper.
Rozmowa ze Stanisławą Koper, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Lub.

Z danych, które opublikowaliśmy w ub. tygodniu wynikało, że tomaszowski PUP wydał wówczas na pomoc dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej ponad 13 mln 681 tys. zł. Na dzień 1 czerwca jest to już 14 mln 460 tys. zł. Jakie formy pomocy są najbardziej popularne?

– Na terenie Tomaszowa Lub. i powiatu tomaszowskiego funkcjonuje ok. 3,6 tys. mikroprzedsiębiorców, czyli takich, którzy mają działalność jednoosobową oraz zatrudniają do 9 osób. Mikropożyczki w kwocie do 5 tys. zł wypłaciliśmy dla 2424 z nich. To stanowi dwie trzecie wszystkich takich podmiotów. Była to pierwsza, ale także można powiedzieć bardzo doceniana forma pomocy. Jeszcze w kwietniu przyjmowaliśmy dziennie od 150 do 200 wniosków o tego typu wsparcie. A warunki udzielenia mikropożyczki były i nadal są tylko dwa: starający się o taką pomoc mikroprzedsiębiorcy musieli prowadzić działalność gospodarczą w dniu 29 lutego, a teraz zmieniono tę datę na 31 marca oraz w dniu, kiedy składają do nas wniosek. Tylko tyle. Te zasady nadal obowiązują. W sumie dla mikroprzedsiębiorców wypłaciliśmy dotychczas 12 mln 116 tys. zł. 

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe