Zadzwoń do ZUS

  • 03.06.2020, 16:13
  • lew
Zadzwoń do ZUS Małgorzata Korba
Martwisz się o swoją emeryturę lub rentę z ZUS? 4 czerwca można skorzystać z telefonicznego dyżuru eksperta, który odpowie na pytania.

O co pytają głownie klienci ZUS? O emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalne i renty rodzinne, a także o tzw. 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. 

– Podczas epidemii w przyznawaniu świadczeń zaszły też pewne zmiany, np. co do sposobu wyliczania czerwcowej emerytury i możliwości późniejszego złożenia wniosku o świadczenia lub ich przeliczenie – podkreśla Agnieszka Piskorska, naczelniczka Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych z Oddziału ZUS w Biłgoraju, która będzie pełnić dyżur.

Warto wiedzieć, że ustawa zwana tarczą antykryzysową zmieniła tegoroczne zasady wyliczania emerytury dla osób, które przechodzą na nią od czerwca. ZUS wyliczy świadczenie, uwzględniając zasady waloryzacji składek, które obowiązują w maju.

 – To dobra wiadomość, bo dzięki tej zmianie emerytura wyliczona w czerwcu będzie wyższa – mówi Małgorzata Korba, rzecznik regionalny ZUS na Lubelszczyźnie.

Ze specjalistką ZUS będzie można porozmawiać 4 czerwca w godzinach 9-11, tel. 84 688 13 32.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pytanie do  ZUS
Pytanie do ZUS 04.06.2020, 19:45
Pytanie za 100 punktów czy Kronikę Tygodnia czytają pracownicy ZUS ??? Jeśli tak to mało mają pojęcia o sytuacji przyszłych emerytów . Tak to jest składki płacą nieliczni a po emeryturę ręce będą wyciągać .Najlepsza sytuacja jest w budżetówce i firmach państwowych ,prywatne firmy nie płacą składek od lat i to jest duży procent zjawiska . Powszechną ucieczką jest KRUS w naszym regionie ,wtedy opłaca się pracować na czarno latami .Taki mamy system ubezpieczeń od 1989 roku .Pytanie kiedy nastąpi nie wydolność systemu emerytalnego ?
biedny szary  człowiek
biedny szary człowiek 04.06.2020, 06:30
Instytucja beznadziejna ,szkoda płacić składki na przyszłość .Tam nikt nic nie wie na niczym się nie zna .Wysyłają od Anasza do Kajfasza . Wiedzą od lat które firmy większe zatrudniają na czarno i głupa grają przykład wiele lat opisanych przez wielu byłych pracowników jak i przez moją osobę chodzi o BUDMAT Rozmusa . Tam ten proceder jest powszechny od wielu lat ,i co oni w ZUS-ie nic nie robią Może są skorumpowani jak to bywa w małych miastach .Tak my Polski nie uratujem od pandemi nie gospodarności ze strony tej wielkiej nieudolnej instytucji .

Pozostałe