Miodu znowu będzie mniej (TYLKO W GAZECIE)

  • 03.06.2020, 07:02
  • Mariusz Parol
Miodu znowu będzie mniej (TYLKO W GAZECIE)
O działaniach, które mają chronić pasieki przed truciem pszczół podczas oprysków plantacji, a także o rokowaniach dotyczących tegorocznych zbiorów miodu rozmawiamy z pszczelarzem Markiem Flisem.

Niedawno, podczas spotkania w ministerstwie rolnictwa minister Jan Krzysztof Ardanowski przyznał, że zabiegi chemiczne niszczą pszczoły. I podkreślił jak ważna jest współpraca rolników z pszczelarzami...

 – Niezbędne jest, aby rolnicy stosując zbiegi agrotechniczne, wykonywali opryski zgodnie z zaleceniami, na przykład nocą, a nie wtedy, gdy owady oblatują pola. Jednocześnie minister stwierdził, że rośnie świadomość rolników i poprawia się ich współpraca z pszczelarzami. W tym roku było z tym jakby nieco lepiej niż wcześniej, gdy podczas oprysków wytruto wiele pszczelich rodzin. Niedawno zetknąłem się z taką sytuacją: około południa rolnik robił oprysk w pobliżu mojej pasieki. Zwróciłem mu uwagę, że powinien to robić o innej porze, gdy pszczoły siedzą w ulu. Rolnik przerwał zabieg i pojechał do domu.

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe