Czytelnik: Nic złego nie zrobiłem! (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.06.2020, 07:12
  • Bogdan Nowak
Czytelnik: Nic złego nie zrobiłem! (TYLKO W GAZECIE) Pan Damian nadal analizuje dokumentację i sentencję wyroku, który uznał go za winnego. I zadaje sobie pytanie: dlaczego zostałem skazany?
Sądowe konsekwencje zanieczyszczenia drogi błotem.

 Pan Damian w 2017 r. pracował w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Miączyn. Był kierowcą ciągnika, którym wożono z pól buraki. Prace polowe odbywały się w gminie Łabunie. Jak wspomina, 20 października doszło do sytuacji, w której go obwiniono i skazano. Odbiera to jako niesprawiedliwość. Dlatego o tym opowiedział.

Sprawa była poszlakowa, a ja jestem niewinny. Nikt zresztą niczego bezpośrednio mi nie udowodniono. A jednak sąd, i to w dwóch instancjach, orzekł inaczej – żali się pan Damian (nazwisko do wiadomości reakcji). – Musiałem zapłacić mandat w wysokości 500 zł oraz koszty sądowe. W sumie to 1,7 tys. zł. Wyrok jest prawomocny, więc nic nie mogę niczego w tej sprawie zrobić. Chciałem jednak o tej sytuacji opowiedzieć czytelnikom "Kroniki Tygodnia". Niech ocenią, czy wszystko jest aż tak jasne i jednoznaczne oraz czy wątpliwości zadziałały na moją korzyść...

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe