Najlepsze szkoły nauki jazdy (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.06.2020, 06:10
  • Leszek Wójtowicz
Najlepsze szkoły nauki jazdy (TYLKO W GAZECIE) Fot. Leszek Wójtowicz/Archiwum Szkół jazdy nie brakuje w całym regionie.
Która szkoła jazdy ma najwyższe wskaźniki zdawalności i przygotowała najwięcej osób do egzaminu na prawo jazdy? Proponujemy przyjrzeć się wskaźnikom zdawalności kursantów przygotowywanych do egzaminów na prawo jazdy kategorii B przez ośrodki szkolenia kierowców. Na pierwszy ogień poszły szkoły nauki jazdy z powiatów biłgorajskiego i hrubieszowskiego.

Zestawienie zdawalności Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu obejmuje okres od 1 stycznia do końca grudnia 2019 r. W tym czasie do egzaminu teoretycznego na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy (B) podeszło 8 281 osób, z czego wynik pozytywny uzyskały 4 434. Średnia zdawalność wyniosła 55,64 proc. Z egzaminem teoretycznym nie poradziło sobie 3 535 kursantów (44,36 proc.).

Do egzaminu praktycznego (plac i miasto) przystąpiły 12 593 osoby, z czego 4 719 (38,32 proc.) egzamin praktyczny zdało, pozostałym się tylko zdawało. To dobre wyniki nie tylko w skali województwa lubelskiego, ale i kraju. Duża w tym zasługa szkół jazdy, które przykładają się do solidnego szkolenia kandydatów na kierowców.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe