Biłgoraj: Personel szpitala z koronawirusem. Co z pacjentami? (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.06.2020, 05:03
  • ak
Biłgoraj: Personel szpitala z koronawirusem. Co z pacjentami? (TYLKO W GAZECIE)
Testom poddano w sumie ponad 550 osób, zakażeń było zaledwie 6.

 Dyrektor nie musiał tych badań zlecać, ale postanowił poddać wszystkich pracowników testom i zapłacić za nie. SARS-CoV-2 potwierdzono u sześciu osób z personelu biłgorajskiego szpitala. Co ważne, nie zakaził się od nich ani jeden pacjent.

Informację o potwierdzonym badaniami przypadku zakażenia koronawirusem u jednej z kobiet zatrudnionych w biłgorajskim szpitalu otrzymaliśmy nieoficjalnie i podaliśmy jako pierwsi w środę, 27 maja.

Dzień później było już wiadomo, że zakażeń jest w sumie 6. – To osoby z personelu oddziałów chirurgii z ortopedią oraz wewnętrznego. Wszystkie są w stanie bardzo dobrym, właściwie bezobjawowo przechodzą COVID-19 – zapewniła Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski sprecyzował, że w grupie zakażonych nie było żadnego lekarza, natomiast była jedna pielęgniarka i personel pomocniczy, głównie salowe, a także pracownica punktu laboratoryjnego, która jednak nie miała żadnego kontaktu z pacjentami.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe