Uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami

  • 01.06.2020, 14:00
  • ak
Uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami Fot. pixabay.com
To było do przewidzenia, mówiono też o takim rozwiązaniu nieoficjalnie, ale dzisiaj to już wiadomość pewna: zdalne nauczanie w polskich szkołach potrwa aż do 26 czerwca, czyli do wakacji.

Decyzję tę szef MEN Dariusz Piontkowski ogłosił dzisiaj podczas wideokonferencji. Stwierdził, że w związku z kalendarzem egzaminów (8 czerwca zaczynają się matury, a 16 czerwca egzaminy ósmoklasistów), po prostu nie ma sensu, by wznawiać tradycyjne lekcje. Wyraził jednak nadzieję, że po wakacjach sytuacja będzie mogła wrócić do normy.

Przypomnijmy, że lekcje stacjonarne w szkołach zostały zawieszone w połowie marca. Od 6 maja rząd dał możliwość organizowania zajęć opiekuńczych w przedszkolach, a od 25 maja w podstawówkach dla uczniów klas I-III. Od tego samego dnia w szkołach mogły być organizowane konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów przy jednoczesnej nauce zdalnej dla tych pierwszych (maturzyści zakończyli rok szkolny w kwietniu). Od dzisiaj (1 czerwca) podobne stacjonarne konsultacje mogą się odbywać także dla pozostałych uczniów. Może być to jednak grupa maksymalnie 12 osób i konieczne jest zachowanie dystansu między stolikami w sali lekcyjnej. Szkoły zawodowe mogą organizować zajęcia praktyczne, a uczniowie techników mają prawo odbywać praktyki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe