Biłgoraj: Graficzki z LO im. ONZ zilustrowały książkę, by pomóc zwierzakom

  • 01.06.2020, 09:29
  • ak
Biłgoraj: Graficzki z LO im. ONZ zilustrowały książkę, by pomóc zwierzakom Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Aleksandra Buczek, Natalia Buczyńska, Adrianna Jurczak, Aleksandra Farion i Dominika Pietruczyk, uczennice klasy graficznej w Liceum ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju, pracując pod kierunkiem Anny Dobraczyńskiej stworzyły ilustracje do książki z „Opowiadania dla najmłodszych… i nie tylko” autorstwa Haliny Kowalskiej-Pyłki.

Autorka jest emerytowaną profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Napisała dziewięć opowiadań o zwierzętach i świecie przyrody. Jej twórczość zilustrowały licealistki z Biłgoraja.

„Opowiadania dla najmłodszych… i nie tylko” to książka-cegiełka. Kupując ją (w cenie 20 złotych) wspiera się działalność miłośników zwierząt. Publikację można nabyć w Przychodni Weterynaryjnej WET-MEDICAL na ulicy Nadstawnej w Biłgoraju lub zamówić do wysyłki (wpłata na konto: Bank Santander Oddział w Lublinie 67 1090 2590 0000 0001 4490 1659).

Do realizacji projektu grupy "ONZ pomaga zwierzętom" przyczyniła się weterynarz Sylwia Buszkowska-Znak, pomogła w nawiązaniu współpracy między autorką książki a młodzieżą. Nad korektą pracowały nauczycielki liceum Elżbieta Ciryt i Barbara Chołyst. 

Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe