Jest 7 nowych zakażeń na Lubelszczyźnie

  • 31.05.2020, 10:11
  • ak
Jest 7 nowych zakażeń na Lubelszczyźnie Fot. pixabay.com
U dwóch kobiet i pięciu mężczyzn z województwa lubelskiego potwierdzono badaniami obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W skali kraju od wczoraj przybyło 115 nowych przypadków zakażeń, większość na Śląsku. Zmarły 3 kolejne osoby.

Potwierdzone przypadki z naszego województwa dotyczą:

  • mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu łukowskiego
  • kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z miasta Lublin
  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego
  • dwóch mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu włodawskiego
  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego
  • kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu opolskiego

– Wśród wskazanych osób jedna jest w stanie poważnym, zaś sześć w stanie dobrym i bezobjawowe. Dwie osoby miały styczność z przypadkiem potwierdzonym, cztery przebywały w kwarantannie granicznej, sposób zarażenia jednej z osób w trakcie ustalania – informuje Katarzyna Klin z zespołu prasowego wojewody. Dodaje, że do dzisiaj na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 492 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 331 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

Ministerstwo zdrowia podało zaś, że wśród 115 nowych przypadków większość dotyczy mieszkańców województwa śląskiego (92), a także: lubelskiego (7), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (4), wielkopolskiego (3), opolskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Zmarło troje pacjentów z koronawirusem.

Łączna liczba zakażeń w Polsce to 23 686. Ofiar śmiertelnych jest 1 064.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe