Biłgoraj: Żadnych nowych zakażeń w szpitalu

  • 29.05.2020, 12:06
  • ak
Biłgoraj: Żadnych nowych zakażeń w szpitalu Fot. Archiwum Kroniki Tygodnia
Dyrektor nie musiał tych badań zlecać, ale postanowił poddać wszystkich pracowników testom i zapłacić za nie. Po pierwszej partii badań było wiadomo, że zakażonych jest 6 osób. Dzisiaj znane są pozostałe wyniki. Nie ma żadnego nowego przypadku. Teraz testowani będą pacjenci.

O sytuacji w szpitalu w Biłgoraju pisaliśmy dwukrotnie. W środę dowiedzieliśmy się, że zakażona jest jedna osoba (pisaliśmy o tym TUTAJ), w czwartek okazało się, że SAR-CoV-2 potwierdzono o sześciu osób (pisaliśmy o tym TUTAJ), a dzisiaj już wiadomo, że w blisko 500-osobowej załodze szpitala nie ma ani jednego przypadku więcej.

Teraz badania na obecność koronawirusa będą prowadzone u kilkudziesięciu pacjentów oddziałów chirurgicznego z ortopedią i wewnętrznego. Osoby, u których testy dadzą wynik negatywny i będą się do tego kwalifikowały, zostaną wypisane do domów.

Szpital przeszedł gruntowną dezynfekcję. Póki co wszystkie przyjęcia są jeszcze wstrzymane, ale czynne są poradnie i izba przyjęć. – Tam pracuje w pełni zdrowy personel, pacjenci mogą być zupełnie spokojni - zapewnił nas dzisiaj Tomasz Kwiatkowski, dyrektor szpitala w Biłgoraju. 

Jest przekonany, że wirus został do szpitala "przyniesiony" z zewnątrz. Bliscy osób, u których testy potwierdziły obecność SARS-CoV-2 zostały objęte kwarantanną, będą przechodzić badania. Nie można więc wykluczyć, że w najbliższym czasie pojawią się informacje o nowych zakażeniach w powiecie biłgorajskim.

Dużo więcej o sytuacji w biłgorajskim szpitalu, wynikach pacjentów, a także kolejnych krokach podejmowanych przez dyrekcję placówki napiszemy we wtorkowej Kronice Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gutek
Gutek 31.05.2020, 18:08
Ale gównoburza juz rozpętana, hejt już się wylał na pracowników i ich rodziny... Bo zanim się coś to napisze to trzeba to dwa razy sprawdzić...

Pozostałe