Biłgoraj: Koronawirus w szpitalu na chirurgii i wewnętrznym

  • 28.05.2020, 13:53
  • ak
Biłgoraj: Koronawirus w szpitalu na chirurgii i wewnętrznym
Sześć osób z personelu oddziałów chirurgii oraz wewnętrznego szpitala w Bilgoraju jest zakażonych koronawirusem - potwierdza Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Z naszych ustaleń wynika, że zakażone osoby to pracownicy personelu pomocniczego i medycznego. Nie ma wśród nich lekarzy.

O koronowairusie w biłgorajskim szpitalu pisaliśmy już wczoraj TUTAJ.

Koronawirus został u nich wykryty po badaniach zleconych przez dyrekcję szpitala i na jego koszt. Testy wykonano wszystkim pracownikom. Są już wyniki 380 próbek, na kolejnych 150 trzeba czekać.

Jutro przebadanych będzie jeszcze 30 pracowników placówki, a później także 60 pacjentów chirurgii z ortopedią i oddziału wewnętrznego.

- Pacjenci z tych oddziałów do czasu otrzymania wyników nie wrócą do domów. Szpital wstrzymał wszystkie przyjęcia. Kwarantanną objęto wszystkich, którzy mieli kontakt z przypadkami potwierdzonymi, w sumie 20 członków ich rodzin - mówi Magdalena Smolińska-Kornas. Dodaje, że osoby zakażone czują się bardzo dobrze. Choroba przebiega u nich bezobjawowo.

W szpitalu trwa dezynfekcja.

WIĘCEJ O SYTUACJI W SZPITALU WE WTORKOWEJ KRONICE TYGODNIA.

ak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 28.05.2020, 16:32
380 próbek później kolejne 150 i jeszcze 30 co daje 560 pracowników a pacjentów tylko 60 fajny szpital 😁
redakcja
redakcja 29.05.2020, 05:48
Chodzi o 60 pacjentów z tych oddziałów, na których były przypadki zakażeń personelu. W biłgorajskim szpitalu jest też oddział zakaźny, na którym wszyscy pacjenci są testowani. Ponadto te 60 badań pacjentów to testy zlecone przez sanepid. Badania personelu zostały, jak napisaliśmy, przeprowadzone z inicjatywy dyrekcji, na koszt szpitala.
formaldehyd
formaldehyd 28.05.2020, 19:27
Zapomniałeś że wszystkie szpitale pracowały na zwolnionych obrotach z powodu koronawirusa.

Pozostałe