Biłgoraj: Artyści z Tęczowej Malarni odnoszą sukces za sukcesem

  • 31.05.2020, 06:00
  • ak
Biłgoraj: Artyści z Tęczowej Malarni odnoszą sukces za sukcesem Fot. pixabay.com
Sukcesy na koncie młodych artystów z Tęczowej Malarni prowadzonej w Młodzieżowym Domu Kultury przez Annę Świcę.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pejzaż Pięknie Malowany" zdobyli cztery nagrody i trzy wyróżnienia. Na konkurs napłynęło ponad 520 prac z całej Polski. Jury doceniło dzieła wychowanków Anny Świcy prowadzącej Tęczową Malarnię.

W kategorii wiekowej 7-9 lat wyróżnienia otrzymali: Julia ŁuszczakŁucja Ksiądz i Karol Mituła. W starszej kategorii (10-12 lat) wiekowej sukcesy odniosły: Izabela Pogorzelec i Zuzanna Błaszkiewicz, zajmując drugie miejsca, a na trzecim znalazła się Magdalena Komosa. Drugą nagrodę w grupie artystów 13-15-letnich zdobyła zaś w Rybniku Emilia Kapka.

Z Tęczowej Malarni wywodzą się także Patrycja Różańska oraz Lilianna Majewska, które z powodzeniem wzięły udział w  XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Marc Chagal - Błękitna Podróż". Ta pierwsza otrzymała nagrodę, zaś drugą wyróżniono udziałem w wystawie pokonkursowej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe