Koronawirus u pracownicy szpitala w Biłgoraju

  • 27.05.2020, 13:03
  • ak
Koronawirus u pracownicy szpitala w Biłgoraju Fot. Leszek Wójtowicz/Archiwum
Na pewno zakażona jest jedna osoba z personelu pomocniczego. Być może przypadków SARS-CoV-2 będzie w szpitalu w Biłgoraju więcej. Dyrekcja placówki, przed jej szerszym otwarciem dla pacjentów, postanowiła przebadać każdą osobę z personelu.

Informację o potwierdzonym badaniami przypadku zakażenia koronawirusem u jednej z kobiet zatrudnionych w biłgorajskim szpitalu otrzymaliśmy nieoficjalnie. Dyrektor placówki przyznał, że to prawda. Nie chciał jednak zdradzać żadnych szczegółów.

– Wysłaliśmy do laboratorium w Warszawie próbki od 380 osób, dzisiaj zostały tam dowiezione kolejne, wyników spodziewam się w piątek. Wówczas będę mógł powiedzieć więcej – usłyszeliśmy od dyrektora Tomasza Kwiatkowskiego.

Badania pracowników były inicjatywą dyrekcji placówki. Testy wykonuje laboratorium ze stolicy, które dla służby zdrowia robi to za darmo. Szpital w Biłgoraju pokrywa jedynie koszty tzw. wymazówek i transportu.

CZY WŚRÓD PERSONELU SZPITALA JEST WIĘCEJ OSÓB ZAKAŻONYCH? CO TO OZNACZA DLA FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI I JEJ PACJENTÓW? O TYM NAPISZEMY W NAJBLIŻSZEJ KRONICE TYGODNIA, KTÓRA UKAŻE SIĘ WE WTOREK, 2 CZERWCA.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie ma covida
nie ma covida 08.06.2020, 18:51
Koronawirusa nie było i nie ma, ale za to w jesieni to kurła dopiero bedzie mega pandemia jak wynika z wywodów szumowskiego, a skąd on to *** wie?, może potrafi podróżować w czasie, a jeżeli nie to wykonuje plan rządu usa
Oczekujacy
Oczekujacy 27.05.2020, 14:43
Tak, a zwykłemu szaremu człowiekowi z podejrzeniem virusa testów robic nie chcą. Ponad miesiąc temu pobrali wymaz po długiej batalii, wyniki miały być za 2-3 dni do tej pory nic niewiem i dalej się źle czuje. Tyle w tym temacie

Pozostałe