Rząd luzuje obostrzenia. Co można poza zdjęciem maseczek?

  • 27.05.2020, 12:20
  • ak
Rząd luzuje obostrzenia. Co można poza zdjęciem maseczek? Fot. pixabay.com
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj kolejne decyzje rządu w sprawie znoszenia obostrzeń związanych z epidemią. Maseczki będą obowiązkowe tylko do 30 maja. Później nie ma obowiązku noszenia ich na świeżym powietrzu. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Tak jak zapowiadano już wcześniej, rząd postanowił, że Polacy nie muszą zasłaniać ust i nosa, gdy są na dworze. Od 30 maja używać maseczek trzeba będzie jednak nadal w pomieszczeniach zamkniętych, np. w sklepach. Ale już robić zakupy może dowolna liczba osób w każdym sklepie. Limity będą też zniesione w restauracjach i kościołach, obowiązywać ma jednak zasada zachowania dystansu 2 metrów.

Od najbliższej soboty mogą być też organizowane koncerty plenerowe, przy maksymalnej liczbie 150 uczestników. Ta sama zasada dotyczy organizacji zgromadzeń, a więc np. przyjęć weselnych. Także w weekend hotelowe restauracje i bary mogą zacząć serwować posiłki swoim gościom. 

Po kilku dniach, od 6 czerwca zniesione zostaną kolejne obostrzenia. Mogą zostać otwarte siłownie i kluby fitness, a także parki rozrywki, sale zabaw oraz baseny. Ruszyć mają prawo sauny oraz salony masażu i tatuażu. Możliwa będzie ponadto organizacja targów, wystaw i kongresów. Otwarte zostaną kina i teatry. Może być w nich jednak zajęta połowa miejsc.

Na pewno nikt w najbliższym czasie nie pójdzie do dyskoteki. Takie kluby pozostają zamknięte jako lokale, które mogą stanowić ogniska zakażeń.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bal  maskowy według  PiS
bal maskowy według PiS 28.05.2020, 09:58
Kiedy rząd zdejmie opaskę ze swoich oczów ? Polityce obecnej opcji widzą tylko swój interes polityczny a nie dobro ogółu . Maski to zysk dla brata ministra zdrowia a nie dbanie o ludzi .Tak to wygląda że na epidemi można wiele milionów zarobić . Lada dzień lichwiarze zrobią kasę ,para banki i wszelka mafia oszustów .

Pozostałe