Tomaszów Lubelski: PUP wydał już 13,5 mln złotych

  • 27.05.2020, 16:03
  • bn
Tomaszów Lubelski: PUP wydał już 13,5 mln złotych Fot. pixabay.com
Tomaszowski Powiatowy Urząd Pracy jest w czołówce PUP-ów w województwie lubelskim, które najsprawniej radzą sobie z pomocą dla przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Dotychczas wypłacono tam łącznie ponad 13 mln 681 tys. zł na różne formy wsparcia.

Wynika to z organizacji pracy. W naszym urzędzie zatrudnionych jest 46 osób. Na pracę w ramach tarczy antykryzysowej, gdy była największa potrzeba, oddelegowanych zostało aż 36 osób. Zatem skupiliśmy na pomocy dla naszych przedsiębiorców niemal całą uwagę. To przyniosło pozytywne efekty – podkreśla Stanisława Koper, dyrektor PUP w Tomaszowie Lub. 

To dane z 25 maja. Przedsiębiorcom z Tomaszowa Lub. i powiatu tomaszowskiego wypłacono 2333 mikropożyczek (można było otrzymać do 5 tys. zł). W sumie w ramach tej formy wsparcia wypłacono ponad 11 mln 696 tys. zł. Z dofinansowania dla jednoosobowej działalności gospodarczej skorzystało 265 osób. W ramach pierwszej transzy osoby te dostały już łącznie 650 tys. 520 zł. W sumie na ten cel przeznaczono jednak ponad 1 mln 345 tys. zł (reszta pieniędzy zostanie wypłacona w kolejnych miesiącach). 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 27.05.2020, 20:23
I po to jest.
To nie jest jakas heroiczna posługa wobec społeczeństwa.A ile kosztowało uposażenie urzedników w tym czasie-podajcie do wiadomości.

Pozostałe