Przedszkolaki z Łabuń pójdą do Ruszowa

  • 28.05.2020, 08:03
  • bn
Przedszkolaki z Łabuń pójdą do Ruszowa Fot. pixabay.com
Punkt przedszkolny działający dotychczas w Łabuniach zostanie przeniesiony do budynku w Ruszowie. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji rady gminy.

Do punktu przedszkolnego w Łabuniach uczęszczają trzy-, cztero- i pięciolatki. W sumie to ok. 80 dzieci. Placówka działa przy miejscowej szkole podstawowej. Teraz zostanie przeniesiona do oddalonego o kilka kilometrów Ruszowa. Dlaczego? W rozmowie z nami Mariusz Kukiełka, wójt gminy Łabunie, powoływał się na obowiązujące przepisy, według których w punktach przedszkolnych nie może uczęszczać więcej niż 25 dzieci. Pojawiły się też inne argumenty w tej sprawie. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe