Kiedy planować komunie?

  • 28.05.2020, 07:00
  • AP
Kiedy planować komunie? Fot. pixabay.com
Pierwsze Komunie Św. w diecezji zamojsko-lubaczowskiej zostały przełożone na październik. 19 maja biskup Marian Rojek poinformował o możliwości zorganizowania ich także w innych terminach.

W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi Pierwszej Komunii Świętej w naszej diecezji w 2020 r., podtrzymuję decyzję jej przeniesienia na miesiąc październik. Uwzględniając jednak sytuację w kraju i złagodzenie wielu obostrzeń dotyczących życia publicznego, dopuszczam możliwość zorganizowania Pierwszej Komunii Świętej w innym terminie – czytamy w komunikacie biskupa diecezjalnego.

Aby można było zorganizować wydarzenie w swojej parafii w innym terminie, należy skontaktować się ze swoim proboszczem.

 – Komunia w parafii katedralnej jest zaplanowana na 11 października, ale rozważamy różne terminy. W małych grupkach może już odbędzie się w czerwcu, następnie w sierpniu. Trwają ustalenia – mówi ks. proboszcz Robert Strus.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe