Zwierzyniec: LAF tylko online

  • 30.05.2020, 09:06
  • bn
Zwierzyniec: LAF tylko online
To dla miłośników dziesiątej muzy nie jest dobra wiadomość. 21. Letnia Akademia Filmowa nie odbędzie się w takiej formule jak dotychczas. Na razie jeszcze nie wiadomo co miłośnicy filmu otrzymają w zamian. W każdym razie będzie to jedynie w Internecie.

Drodzy LAFowicze, przyszedł ten trudny moment, aby podjąć jakieś decyzje. Czekaliśmy do ostatniej chwili, licząc, że może uda nam się w tym roku spotkać w Zwierzyńcu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w związku z pandemią koronawirusa, nie będzie to możliwe – napisała 19 maja Joanna Trębowicz na stronie facebookowej festiwalu. "Nie chcemy już dłużej trzymać Was w niepewności, podjęliśmy decyzję o organizacji Akademii online".

O tym, co będzie się działo podczas tej nietypowej edycji festiwalu, miłośnicy LAF dowiedzą się w najbliższym czasie. Kiedy dokładnie? "Czekamy tylko na ostatnie decyzje naszych grantodawców i niebawem wrócimy ze szczegółami" – napisała Joanna Trębowicz. "Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć chociaż namiastkę tego, co przeżywamy co roku w Zwierzyńcu". 

Urszula Kolman, burmistrz Zwierzyńca, skomentowała tę sytuację na stronie internetowej zwierzynieckiego UM. "To nie jest dobra wiadomość ani dla nas, ani dla naszych przedsiębiorców, nie wspominając o rzeszy kinomanów, których gościmy od 20 lat" – napisała.  "Rozumiemy jednak obecną sytuację i wierzymy, że za rok nic już nie stanie na przeszkodzie, by 22. LAF odbyła się w tradycyjnej formule".

Też mamy taką nadzieję. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe