Aleksandrów: Marianna Szymanik ma 100 lat. Była urodzinowa impreza (ZDJĘCIA)

  • 08.02.2017, 14:10 (aktualizacja 08.02.2017, 14:27)
  • ak
Aleksandrów: Marianna Szymanik ma 100 lat. Była urodzinowa impreza (ZDJĘCIA) Wrońscy/Archiwum rodzinne
100 lat to piękny wiek, więc uroczystość z tej okazji również była wyjątkowa. Marianna Szymanik z Aleksandrowa świętował w ostatni weekend swoje urodziny.

Pani Marianna Szymanik na pewno nie zapomni swoich setnych urodzin. Przyjęła wielu znakomitych gości. Przyjechali do niej m.in. wojewoda Przemysław Czarnek, poseł Sławomir Zawiślak, a także wicewójt Aleksandrowa Zbigniew Bielak oraz kierownik USC Ewa Maciocha i kierownik KRUS w Biłgoraju Jan Rój.

Pani Marianna Szymanik, z domu Potocka, urodziła się 3 lutego 1917 roku w Aleksandrowie. Gdy Polska odzyskała wolność miała 1,5 roku. W trakcie II wojny światowej pani Marianna straciła najstarszego brata, zmarli również jej rodzice. Ona sama wstąpiła do oddziałów AK. Uczestniczyła w potajemnych szkoleniach, razem z kolegami tworzyła także plany pozyskania broni. W 1943 roku w drugiej obławie Aleksandrowa została aresztowana wraz ze swoim młodszym bratem Antonim i wywieziona do obozu koncentracyjnego na Zamku w Lublinie, a stamtąd na ciężkie roboty do Niemiec.

Po wojnie pani Marianna była jedną z osób, które przyczyniły się do restytuowania parafialnego chóru z orkiestrą, tam też przez lata śpiewała pięknym sopranem.

Pani Marianna Sszymanik jest matką 6 dzieci, babcią 12 wnuków, prababcią 21 wnucząt i jednego praprawnuka.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe