Hrubieszów: Kąpielisko na Huczwie będzie za rok (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.05.2020, 06:00
  • par
Hrubieszów: Kąpielisko na Huczwie będzie za rok (TYLKO W GAZECIE) Hrubieszowinie co roku kąpią się w Huczwie przy moście sławęcińskim.
Chciano je otworzyć w ubiegłym roku. Nie udało się w tym. Może uda się w przyszłym. Trwają prace nad projektem kąpieliska na Huczwie przy moście (ul. Ciesielczuka). Miasto będzie się starać o dofinansowanie tej inwestycji.

Zleciliśmy opracowanie dokumentacji technicznej kąpieliska. Będzie tam zadaszona plaża, boisko do piłki siatkowej, altana, ławeczki i zieleń wokół, a także wydzielone miejsce pod mobilną gastronomię. Takie rozwiązania zakładamy w pierwszym etapie realizacji inwestycji. W dalszej kolejności zechcemy tam zbudować również przystań kajakową. Zamierzmy zrobić również tzw. wypłycanie (łagodne zejście z brzegu do rzeki). To jeden z wymogów, żeby zatrudnić ratowników WOPR – tłumaczy wiceburmistrz Hrubieszowa Paweł Wojciechowski.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe