Trzeba zdać ten egzamin, także z bezpieczeństwa

  • 30.05.2020, 08:25
  • ak
Trzeba zdać ten egzamin, także z bezpieczeństwa Fot. LO im. ONZ Biłgoraj/Archiwum Uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju od lat pisali swój egzamin dojrzałości w sali gimnastycznej. W tym roku na pewno też tak będzie, ale stoliki staną w zdecydowanie większych odległościach od siebie. Na zdjęciu matura 2019.
Brak egzaminów ustnych to zasadnicza, ale nie jedyna nowość podczas tegorocznych matur. Specjalne zasady bezpieczeństwa wprowadzone w związku z epidemią obowiązywać mają także podczas egzaminów ósmoklasistów. Co czeka uczniów i nauczycieli?

Lista wytycznych, jakie Ministerstwo Edukacji Narodowej w porozumieniu z głównym inspektorem sanitarnym i Centralną Komisją Egzaminacyjną przygotowały dla szkół, jest długa. Streścić ją można w kilku podstawowych zasadach: dystans, maseczki, dezynfekcja, bezpieczeństwo. Czy zastosowanie się do tych oczekiwań będzie problematyczne dla odpowiedzialnych za organizację egzaminów dyrektorów? 

– Jesteśmy na etapie wnikliwego analizowania wytycznych MEN, ale wydaje się, że nie ma w nim niczego, czego nie bylibyśmy w stanie spełnić, przeprowadzając matury – mówi Jolanta Rycyk, dyrektor I LO im. ONZ w Biłgoraju.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe