Muzyka uczy, bawi, rozwija

  • 30.05.2020, 06:21
  • wd
Muzyka uczy, bawi, rozwija
Państwowa szkoła muzyczna jest bezpłatna. Instrumenty można wypożyczyć, a zajęcia są dostosowane do innych szkolnych obowiązków dziecka. A więc, wystarczą tylko chęci i można pozwolić dziecku odkryć w sobie wirtuoza.

Edukacja muzyczna w niezwykle istotny sposób wpływa na rozwój osobowości. Wczesne jej rozpoczęcie dobrze oddziałuje na rozwój części mózgu odpowiedzialnej za funkcje językowe oraz racjonalne myślenie. A więc to właśnie dzięki muzyce dziecko łatwiej się koncentruje, z łatwością uczy się języków i nie ma trudności w rozwiązywaniu zadań matematycznych, a do tego ma większą motywację do nauki w ogóle. Profesjonalna aktywność muzyczna pobudza też proces spostrzegania, wrażliwość zmysłową, wpływa na rozwój mowy i wzbogacenie słownictwa oraz na inwencję twórczą. Wszystkie zajęcia dodatkowe, muzyczne także, wyrabiają w dziecku cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, odwagę, odporność na trud i zmęczenie. Nietrudno zauważyć, że dzieci oswojone z muzyką znacznie rzadziej się kłócą, są bardziej zgodne i mniej agresywne niż ich rówieśnicy. Jednocześnie znacznie szybciej są gotowe do współpracy z innymi i łatwiej nawiązują kontakty. To ważne cechy charakteru i woli, które w przyszłości pomogą stawiać czoła różnym życiowym wyzwaniom. Co oczywiste, muzyka rozwija wyobraźnię, zaspokaja potrzebę ekspresji oraz uczy samodzielności myślenia i oceny estetycznej. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe