Omega chce do IV ligi (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.05.2020, 07:00
  • MaSzt
Omega chce do IV ligi (TYLKO W GAZECIE) Środkowy obrońca Omegi Stary Zamość Bartłomiej Mazur w IV lidze reprezentował Hetmana Zamość, Kryształ Werbkowice i Roztocze Szczebrzeszyn.
Omega Stary Zamość poinformowała Lubelski Związek Piłki Nożnej, że jest chętna do gry w IV lidze, jeśli będzie w niej wolne miejsce. Możliwe, że zespół trenera Pawła Lewandowskiego dostanie szansę na awans, grając w barażach, bo związek rozważa powiększenie IV ligi z 19 do 24 zespołów i rozgrywki w dwóch grupach.

We wtorek, 26 maja, Wydział Gier zamojskiego OZPN zweryfikuje tabele rozgrywek klasy okręgowej, A i B, a także ustali, które zespoły awansują. W "okręgówce" dwa czołowe miejsca są już "zaklepane" – pierwszy będzie Gryf Gmina Zamość, a drugi Grom Różaniec. Kto będzie trzeci? Trzy kolejne drużyny, czyli Tanew Majdan Stary, Omega Stary Zamość i Błękitni Obsza, mają taką samą liczbę punktów. Bez względu na to, jakie kryterium przyjmie Wydział Gier, beniaminek z Obszy zostanie sklasyfikowany na piątym miejscu. Jeśli o kolejności w tabeli będą decydowały bramki ze wszystkich rozegranych meczów, to trzecie miejsce przypadnie Omedze. Z kolei wyniki spotkań bezpośrednich między zainteresowanymi drużynami dadzą trzeci "plac" Tanwi. Kazus Motoru Lublin i Hutnika Kraków raczej nie pozwoli Wydziałowi Gier podjąć innej decyzji, niż przyznanie wyższej lokaty drużynie ze Starego Zamościa. Sprawa jest o tyle istotna, że trzeci zespół "najciekawszej ligi świata" być może dostanie szansę na awans do IV ligi, grając w barażach. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolo
Kolo 29.05.2020, 22:13
Pandemicze awanse by samorządy wydawały kasę. Bez sensu jak matura z amnestią.
Kibic
Kibic 27.05.2020, 22:49
Ciekawie się robi.

Pozostałe