Pow. zamojski: 12 piratów drogowych straciło prawo jazdy

  • 25.05.2020, 15:23
  • Źródło: KMP Zamość
Pow. zamojski: 12 piratów drogowych straciło prawo jazdy
Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. W miniony weekend policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali 12 takich kierowców. Niechlubny rekordzista motocyklem jechał w Sitańcu z prędkością 141 km/h. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Kolejni kierujący poruszający się po drogach powiatu zamojskiego przekonali się, że zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym jest nie tylko niebezpieczna, ale również niesie za sobą poważne i uciążliwe konsekwencje prawne. Tylko w miniony weekend dbający o bezpieczeństwo na naszych drogach policjanci z zamojskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 12 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Część z ujawnionych miłośników szybkiej jazdy to efekt pracy zamojskiej grupy Seed.

W niedzielę w Sitańcu policjanci kontrolujący prędkość jazdy poruszających się tamtędy kierowców zauważyli motocyklistę, który znacznie przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Radar wskazał, że na liczniku hondy miał 141 km/h. 37-latek z gminy Izbica został zatrzymany do kontroli drogowej. Kolejni kierowcy z tego samego powodu zostali zatrzymani do kontroli w Deszkowicach. Tam 43-latek z gminy Leśniowice jechał pojazdem marki Hyundai z prędkością 105 km/h. Podobnie jak 61-latek z Lublina siedzący za kierownicą volvo, który również poruszał się z prędkością powyżej 100 km/h. Także w Szczebrzeszynie policjanci ujawnili kierującego, 52-latka z powiatu biłgorajskiego, który kierując skodą na liczniku miał 115 km/h. Z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym poruszali się 61-latek z Lublina kierując audi, a zatrzymany do kontroli drogowej w Sułowie oraz 27-letni mieszkaniec tej samej miejscowości siedzący za kierownicą volkswagena, a skontrolowany w m. Rozłopy.

Natomiast w sobotę policyjny radar w m. Kosobudy, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h zmierzył prędkość kierującemu volkswagenem. 38-latek z powiatu tomaszowskiego jechał z prędkością 115 km/h. W Deszkowicach natomiast 60-latek z Lublina pojazdem marki Daewoo rozwinął prędkość 109 km/h. W sobotę zatrzymani do kontroli drogowej z powodu zbyt szybkiej jazdy, przekraczającej 100 km/h zatrzymani zostali także: w Komarowie Osada kierujący audi 24-letni mieszkaniec gm. Tyszowce i w m. Rozłopy 44-latek z gminy Bojszowy siedzący za kierownicą toyoty.

Również w piątek policjanci kontrolujący prędkość jazdy w terenie zabudowanym zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej kierujących, którzy naruszyli obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W Łabuńcach Pierwszych 21-latek z powiatu hrubieszowskiego kierując BMW na liczniku miał 115 km/h, niewiele mniejszą prędkość, bo 113 km/h policyjny radar zmierzył w Miączynie kierowcy mercedesa - 32-latkowi z Zamościa.

Zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. W większości weekendowe kontrole zakończyły się postępowaniem mandatowym, w niektórych jednak przypadkach sprawę rozstrzygnie sąd.

Przypominamy o konsekwencjach, jakie grożą kierowcy, który w terenie zabudowanym porusza się z prędkością powyżej 100 km/h. Są to utrata prawa jazdy, wysoki mandat i dodatkowe punkty karne. Poza tym konsekwencje mogą być dużo bardziej poważne. Brawurowa, niezgodna z przepisami jazda może, bowiem doprowadzić do wypadku, w których ktoś straci życie na drodze.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Równi i równiejsi
Równi i równiejsi 28.05.2020, 12:36
A Zwolak nawet nie dostał mandatu chociaż publicznie chwalił się na Facebooku że w czasie jazdy nie tylko korzysta z telefonu ale i jest takim 'mistrzem kierownicy' że jadąc filmuje co jest za oknem.
Radni mają immunitet???
Równiejszy Zwolak
Równiejszy Zwolak 28.05.2020, 12:52
Żeby nie być gołosłownym tu link do postu 'mistrza kierownicy':
https://www.facebook.com/raf.z…

Pozostałe