Zamość: Niewesoło w ZOO i MZK (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.05.2020, 07:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Niewesoło w ZOO i MZK (TYLKO W GAZECIE)
Zwolnienia w ogrodzie zoologicznym i niejasna sytuacja w MZK to tylko niektóre skutki pandemii koronawirusa.

W wyniku pandemii sytuacja finansowa wymusiła oszczędności w bieżącym funkcjonowaniu zamojskiego zoo. Musiałem zdecydować bez jakich stanowisk ogród może normalnie funkcjonować, a jakie muszą zostać ograniczone. To była bardzo trudna decyzja, najgorsza w moim zawodowym doświadczeniu – informuje Grzegorz Garbuz, dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. S. Millera w Zamościu. Dodaje, że w zoo niemożliwe jest całkowite zrezygnowanie z jakiegokolwiek etatu pracownika fizycznego z uwagi na ciągłą pracę przez 365 dni w roku.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 28.05.2020, 05:43
Nie znam dobrze tego tematu ale zwalnianie to akt raczej niegospodarności niż troski o firmę - nawet najniżej opłacany pracownik ZOO dostanie wyprawkę nie mniejszą niż 25 tys złotych
Ewelina
Ewelina 29.05.2020, 09:51
Dyrekcja ZOO nie decyduje o wydatkach zapewne, bo ZOO podlega pod ratusz i pensje wypłacane są z niego. Także decyzja była pewnie odgórna.
Bob
Bob 27.05.2020, 12:40
Z tego co się orientuję to biuro w zoo ma takie same wynagrodzenie, jedynie zwykli pracownicy mają mniej!!!!
zwykły  człowiek
zwykły człowiek 27.05.2020, 11:11
Widać że problem jest duży ,a co ja mam powiedzieć jak pracowałem na czarno .Zero ubezpieczenia ,brak perspektyw ,pieniądze się kończą .Politycy są oderwani od świat ludzi pracy ,i nie ma tu co piany bić PiS ,PO to politycy którzy robią karierę od wielu lat ,wcześniej razem a dziś ich drogi się rozeszły . Gdzie ustawy aby państwo opanowało chaos gospodarczy ,ekonomiczny .Lato minie przyjdzie zima i będzie żle z pracą nawet na czarno . Praca na państwowym jest lepsza bo uczciwa a nie u prywaciarza ZOO ,MPK są w trudnej sytuacji ale pod ochroną a ja co mam zrobić ? Jasnowidz ma wiele racji ale nie do końca .Tak to prawda rząd się wyżywi a reszta ?
Niezadowolony
Niezadowolony 26.05.2020, 16:50
Ciekaw jestem, czy komukolwiek z kadry kierowniczej obniżyli wypłaty.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.05.2020, 14:02
Niestety dla wielu pracodawców czy to prywatnych czy panstwowych jest to tylko pretekst do wyrzucenia nie wygodnych osob lub zmniejszenia wypłaty. Podmioty które prowadził działalność i miały zyski, a jednak robili tak powinny być srogo karane
Jasnowidz
Jasnowidz 26.05.2020, 12:50
Tak nas urządzili krwiopijcy kapitalizmu ,wirus rzucili i bieda zaczyna zbierać żniwo . Rząd się wyżywi a nas głodem ,w zimie chłodem wezmą .Zamość czeka czas wielkiej biedy jak w 19 wieku ,i macie ludzie rządy PiS . Zoo ,MZK ,kto następny na bruk ?
grsk
grsk 28.05.2020, 00:20
Ty matole !!!
zyda
zyda 26.05.2020, 19:48
w chinach,włoszech czy usa,też pis?
Myśl racjonalnie
Myśl racjonalnie 27.05.2020, 00:45
Akurat w innych krajach nie występują takie obostrzenia jak w Polsce i ludzie żyją normalnie. Jedna wielka paranoja. A Ty dalej patrz tylko na pieniadze, które państwo Ci daje za darmo, bo fakt oddasz tylko ułamek tego w podatku. Wszystko kosztem innych ale oczy zamydlone konkretnie.
Wkurzony ludzką głupotą
Wkurzony ludzką głupotą 26.05.2020, 17:45
Następnym bedziesz TY Jasnowidzu od siedmiu bolesci. Dzięki PISowi ludziom się lepiej żyje a epidemia nie zebrała ogromnego żniwa tj. np. Włoszech . I to was przeciwnicy rządu boli. Dzięki Bogu że nie żądzą nami ci złodzieje z PO ktorzy dbali tylko o siebie.
Ludzie pomyślcie
Ludzie pomyślcie 27.05.2020, 09:35
Tak, dokładnie. PO wysprzedalo co tylko mogło i jeszcze bardziej kraj zadłużyło. Jeśli rządy PISu komuś nie odpowiadają nie muszą brać niczego od państwa. A nie biorą pieniążki a potem PiS to najgorszy rząd. Myślenie naprawdę nie boli
Czytelniczka
Czytelniczka 26.05.2020, 21:30
Popieram ale może niektórym trzeba bybylo zabrać 500plus 13emeryture 300zl na wyprawkę, odpis podatku na dziecko z urzędu skarbowego zmniejszyć najniższa krajowa itd bo jakby nic nie mieli to by tak nie narzekali a pierwsi lecą i biorą przecież to jest dobrowolne nie popierasz rządu nie bierz oddaj na cel charytatywny koniec kropka
Gorszy sort
Gorszy sort 29.05.2020, 08:59
No tak myślenie nie boli skąd rząd ma pieniądze ? No tak przylatują z księżyca i są rozdysponowane jak im się podoba. A nie czekaj myślę, myślę i kurcze to są podatki, ponad połowa cena paliwa, 23 % piwa i wielu innych produktów a żeby tego było mało to jak dostanę spadek muszę oddać część tej kasy i jeszcze mało więc trzeba mi zabrać połowę pensji. I jeśli nie zgadzam się z PiSem to mam oddać 500+ bo to ich pieniadze. Hahaha kupa śmiechu i jeszcze ktoś pisze pomyśl 😁
Tupolew
Tupolew 26.05.2020, 19:07
Ty sie facet lecz
Wkurzony ludzką głupotą
Wkurzony ludzką głupotą 26.05.2020, 22:30
Ja nie muszę ale może ty w końcu zacznij. Tylko pamiętaj na nogi bo głowy już nie uratujesz
TOM
TOM 26.05.2020, 14:55
Człowieku odstaw te prochy które bierzesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sTarczy uwiąd
sTarczy uwiąd 26.05.2020, 08:46
Jak tylko cywilizowane państwa otworzą się na pracowników, Zamość wyludni się jeszcze bardziej, a PUP będzie mógł ogłosić sukces, że nie ma już bezrobotnych w regionie.
Mateusz
Mateusz 26.05.2020, 08:14
Czy tarcza nie obejmuje zoo?
PL
PL 26.05.2020, 17:16
Jaka tarcza? XDDDDDD dalej w to wierzysz?

Pozostałe