Komarów-Osada: Jest dotacja na "Zdalną szkołę plus"

  • 25.05.2020, 05:58
  • Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa
Komarów-Osada: Jest dotacja na "Zdalną szkołę plus" Fot. pixabay.com
Gmina Komarów-Osada otrzyma drugą dotację na zakup sprzętu do organizacji zajęć przez internet. Trwa nabór wniosków w drugiej edycji programu "Zdalna szkoła plus". Komarowski samorząd jest wśród wnioskodawców, którzy już mają przyznane kolejne pieniądze na laptopy dla uczniów.

- Otrzymamy prawie 55 tysięcy złotych. To nieco mniej niż za pierwszym razem, ale nie musimy wykładać na ten cel własnych pieniędzy, sprzęt jest potrzebny, więc nad podjęciem decyzji nie musieliśmy się zbyt długo zastanawiać - przyznaje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową  wójt gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska.

Autorzy wniosku szacują, że dotacja powinna wystarczyć na zakup kolejnych 21 laptopów z oprogramowaniem. Najwięcej - 13 ma otrzymać Szkoła Podstawowa w Komarowie-Osadzie, 4 - placówka w Śniatyczach oraz po 2 - szkoły w Antoniówce i Zubowicach.

Za pierwszym razem do tych samych placówek gmina rozdysponowała 31 laptopów.

Wniosek o przyznanie kolejnej dotacji rozpatrzyło Centrum Projektów Polska Cyfrowa, która dzieli środki z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W obecnej edycji programu do rozdysponowania jest 180 milionów złotych, budżet pierwszej edycji sięgał 187 milionów.

Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karo
Karo 28.05.2020, 23:17
Brawo. Oby tak dalej

Pozostałe