Urzędy wracają do pracy. Każdy po swojemu

  • 24.05.2020, 11:10
  • ak
Urzędy wracają do pracy. Każdy po swojemu Fot. pixabay.com
Od poniedziałku, 25 maja urzędy administracji publicznej wznawiają bezpośrednie przyjęcia interesantów. Umożliwia to rozporządzenie Rady Ministrów z 16 maja br. Okazuje się, że nasze lokalne samorządy otwierają się na petentów na różne sposoby.

Rządowe wytyczne mówią oczywiście o zachowaniu rygorów sanitarnych oraz o tym, że w jednym pomieszczeniu w tym samym czasie może przebywać jedna osoba na stanowisko obsługi, nie licząc oczywiście pracowników.

Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Zamościu. Nie została opatrzona żadnymi dodatkowymi obostrzeniami i wytycznymi. Tak też będzie w Mirczu. Na stronie gminy podano jedynie, że po wejściu do urzędu każdy petent będzie kierowany do odpowiedniego stanowiska. Okazuje się, że inne samorządy podeszły do kwestii otwarcia na własny sposób.

I tak np. do UG w Werbkowicach będzie mogło być obsługiwanych w jednym czasie maksymalnie 5 osób. Wskazane jest, aby każdy, kto ma coś do załatwienia wcześniej telefonował i umawiał się na wizytę. 

Burmistrz Tyszowiec w swoim komunikacie podał, że wszelkie sprawy urzędowe będą załatwiane na parterze budynku, w holu. Do środka będzie miała prawo wejść tylko jedna osoba. 

A tak ma to wyglądać w Hrubieszowie:

 

 

 

Oczywiście w każdym z tych miejsc należy przed wejściem dezynfekować ręce i zasłaniać maseczką usta i nos, a w Werbkowicach wymaga się także używania rękawiczek.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe