Oddaj krew dla Michała

  • 24.05.2020, 06:32
  • ak
Oddaj krew dla Michała Fot. pixabay.com
Nastolatka czeka kilka poważnych operacji. Podczas każdej z nich potrzebna będzie krew. Akcję zbiórki tego cennego płynu dla Michała Pogudza z Zamościa zaplanowano na niedzielę, 31 maja w szkole w Żdanowie.

Chłopiec uległ poważnemu wypadkowi, gdy pracował ze swoim tatą w garażu. Jest dotkliwie poparzony. Trafił pod opiekę specjalistów ze szpitala w Krakowie. Czeka go szereg specjalistycznych zabiegów. Dlatego tak ważne, by zgromadzić dla niego jak najwięcej krwi.

W akcję pomocy chłopcu zaangażowała się m.in. gmina Zamość i działający przy urzędzie Klub Honorowych Dawców Krwi. W niedzielę, 31 maja w szkole podstawowej w Żdanowie będzie można oddać krew dla Michała. Każdy kto to zrobi, otrzyma zestaw gadżetów, sadzonkę drzewa, a także regeneracyjną czekoladę. Organizatorzy zachęcają, by słodkości przekazać na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych w gminie Zamość.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe