Krasnobród: Na os. Podzamek będą nowe latarnie

  • 22.05.2020, 11:00
  • ak
Krasnobród: Na os. Podzamek będą nowe latarnie Fot.UMiG Krasnobród
Kilka miesięcy potrwa wymiana oświetlenia ulicznego na osiedlu Podzamek w Krasnobrodzie. Samorząd właśnie wybrał firmę, która się tym zajmie.

Inwestycja będzie realizowana na ulicach: Sanatoryjnej, Kwiatowej, Różanej i Wiśniowej. Zaplanowano położenie linii kablowej o długości blisko 600 metrów, a także ustawienie 14 słupów oświetleniowych i wymianę 25 opraw na bardziej ekonomiczne LED. Zainstalowany ma być ponadto inteligentny system zarządzania światłem.

Wszystko to powinno być zrealizowane w ciągu 6 miesięcy. Koszt zadania to ponad 92 tys. zł. Prace na os. Podzamek zostały bowiem ujęte w projekcie obejmującym także podobne zadania w Majdanie Nowym oraz planowane w Kaczórkach i Hutkach. Wartość tego dużego projektu to 1,4 mln zł. Jest szansa na dotację sięgającą nawet 85 procent kosztów.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe