Zamość: Na Peowiaków ma być bezpieczniej

  • 22.05.2020, 08:21
  • ak
Zamość: Na Peowiaków ma być bezpieczniej Fot. UM Zamość
Chodzi o bezpieczeństwo przechodniów. Dlatego na jednym z przejść dla pieszych przy ul. Peowiaków Zarząd Dróg Grodzkich wykonał wysepkę z azylem.

"Bardzo często kierowcy oczekując na zmianę świateł, ustawiali się w dwóch rzędach tuż przed przejściem dla pieszych, zajeżdżali sobie drogę, wpychali się między poprzedzające ich auta, powodując w ten sposób niebezpieczne sytuacje" – tak w komunikacie wyjaśniono zasadność tej inwestycji.

Zapobiec wypadkom ma właśnie wysepka, na której piesi, przechodząc przez dość szeroką ulicę będą mogli się zatrzymać.  ZDG zapowiada, że w najbliższych dniach zostanie jeszcze wykonane oznakowanie poziome jezdni, co powinno uporządkować ruch pojazdów.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 24.05.2020, 04:28
Na Lipskiej to zdało egzamin a tutaj zniknie problem z lampami - świecą się czy nie, na zielono czy czerwono. Jadąc od szpitala lampy tej trzeba było szukać na drzewach - te same barwy
Zamoscianin
Zamoscianin 23.05.2020, 18:41
No to gratuluję glupoty, teraz korki tam będą jeszcze wieksze, w godzinach w szycie nie bedzie jak zjechać ze skrzyżowania koło starego szpitala bo nie będzie miejsca aby skręcić a od strony cmentarza na Peowiaków korek będzie do świateł.... Gratuluję pomysłowości, ale pewnie rozbiórka ta wysepkę szybciej niż ja zbudowali...
Janusz
Janusz 23.05.2020, 17:02
pORONIONY POMYSŁ.będzie jeszcze gorzej.
Alfred
Alfred 23.05.2020, 10:19
Ten pomysł jest dowodem na niekompetencje stąd pytanie - kto (imiennie) toto wymyślił i zatwierdził? Proszę sobie wyobrazić samochód skręcający w lewo za wysepką - już nie mówię o godz. szczytu...
Lel
Lel 23.05.2020, 23:01
Jak to kto? Ten sam człek co zdecydował o zamianie skrzyżowania koło sądu i kina na rondo, które rondem nie jest. Ten sam co planuje kostkę na Łukasińskiego... I o zgrozo ten sam co zrobił korki na dużym rondzie na hrubieszowskiej-legionów i ten sam co zaplanował idiotyczne rondo na lubelskiej, tam koło dh Łukasz...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.05.2020, 09:58
W przyszlym roku oglosza przetarg na przebudowe Peowiakow wiec wykonawca zarobi ciut wiecej zeby to rozebrac i zrobic na nowo :-) Ktos musi zarobic
XD
XD 23.05.2020, 08:59
->Władza myśli że dba o bezpieczeństwo obywateli
->Buduje wysepki które utrudniają jazdę i zwiększają niebezpieczeństwo
XD
czytelnik.
czytelnik. 22.05.2020, 19:47
następny lapsus komunikacyjn-skąd się biora tacy mądrościa przesiąknieci debile komunikacyjni.
mieszkanka
mieszkanka 22.05.2020, 18:00
Chcę zobaczyć jak przejeżdża pojazd uprzywilejowany przez odcinek, na którym została wykonana "cud wysepka"
Hraba Zamość
Hraba Zamość 31.05.2020, 10:36
Przy korkach z obu stron nie ma szans, może jednie zawrócić i przedzierać się przez Kilinskiego albo raczej Partyzantow, ta wysepka zablokowala całkowicie przelotowość tej ulicy. A bezpieczeństwo pieszych jest teraz stuprocentowe, jak bedzie korek to nie wiem , czy uda sie komuś przejść na drugą stronę.
be
be 24.05.2020, 08:43
być może pomysłodawca chce skończyć z przywilejami ?
Szybki
Szybki 22.05.2020, 14:56
Pomysłodawce tego durnego projektu możemy śmialo nazwać idiotą miesiąca.
Franz
Franz 22.05.2020, 16:09
Idiotą dekady!
Ok
Ok 22.05.2020, 23:49
Ok
Kierownica
Kierownica 22.05.2020, 14:55
Wysepka....wyobraźmy sobie karetkę na sygnale jadącą od ul. Sadowej...
Zamościanin
Zamościanin 22.05.2020, 11:02
Wszystko się zgadza dla bezpieczeństwa a co z autami które stały w drugim rzędzie, gdzie teraz będą stać przecież były umowne dwa pasy i były korki a teraz? Będą większe tak szeroka droga pozwala po dwa pasy w jedną drogę, mógł by ktoś myśleć bardziej przyszłościowo......
hahaha
hahaha 22.05.2020, 10:44
Ktoś musiał zarobić, jak zwykle, tak samo jak z "hubem komunikacyjno-przesiadkowym" z którego nikt nie korzysta... Durne tłumaczenie o zajeżdżaniu sobie drogi. Przecież wszystko regulują przepisy... Definicja zawarta w art. 2 pkt. 7 ustawy – Prawo o ruchu drogowym mówi, że pas ruchu to każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub NIEOZNACZONY znakami drogowymi. Z kolei art. 22 ustawy mówi, iż kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności. Koniecznie musi ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać oraz zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu.
R
R 22.05.2020, 10:40
Myślałem, że kiedyś poszerza tę ulicę do dwóch pasów w jednym kierunku:)
Hraba
Hraba 31.05.2020, 10:44
Ktoś tu wspominał o przebudowie, więc jest nadzieja i na wyboje po prawej stronie i na likwidację korków, a miejsca w pasie drogowym jes pod dostatkiem.
Ktoś dlugo nad tym myślał....
Ktoś dlugo nad tym myślał.... 22.05.2020, 10:07
Gratulacje wysepka na koleinach, ktora poprawia bezpieczeństwo hahaha. To tak jak założyć czystą koszulę na brudną szyje...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.05.2020, 08:45
Jakby jeszcze wyrównali troche jezdnię to byłoby już całkiem fajnie. Do tej pory można było uciekać od tych kolein jadąc bliżej środka jezdni, teraz zostaliśmy zmuszeni do jazdy koleinami.

Pozostałe