Są cztery nowe zakażenia, m.in. w pow. zamojskim i biłgorajskim. Jedna osoba zmarła

  • 21.05.2020, 10:03
  • ak
Są cztery nowe zakażenia, m.in. w pow. zamojskim i biłgorajskim. Jedna osoba zmarła Fot. pixabay.com
W województwie lubelskim przybyły cztery nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2. W szpitalu w Puławach zmarła 60-letnia kobieta. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w naszym regionie sięgnęła 15. Potwierdzonych od początku epidemii zakażeń jest 414.

Z informacji przekazanych przez Katarzynę Link z zespołu prasowego wojewody lubelskiego wynika, że potwierdzone przypadki zachorowań dotyczą:

  • - kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu świdnickiego,
  • - kobiety w przedziale wieku powyżej 60 lat z powiatu zamojskiego,
  • - kobiety w przedziale wieku powyżej 60 lat z powiatu biłgorajskiego
  • - kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu lubelskiego

Wszystkie osoby są w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.              

– Do dnia 21 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 414 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 296 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów – informuje Katarzyna Link.

 Ministerstwo zdrowia podało natomiast, że liczba zakażeń w skali kraju wzrosła o 245 nowych i potwierdzonych przypadków. Dane te dotyczą mieszkańców województw: śląskiego (189), wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3) oraz kujawsko-pomorskiego (1). Zmarły 3 osoby z koronawirusem, m.in. 60-letnia kobieta leczona w Puławach. Miała choroby współistniejące.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe