Jeździł sobie kradzionym rowerem. I go złapali

  • 21.05.2020, 11:00
  • ak
Jeździł sobie kradzionym rowerem. I go złapali Fot. KMP Zamość
Trudno powiedzieć, by to było rozsądne zachowanie. 58-latek ukradł kobiecie rower i jak gdyby nigdy nic jeździł nim sobie po wsi. Na damskim jednośladzie rzucał się w oczy. Wypatrzyli go policjanci.

Policjanci z Miączyna patrolowali teren. W oczy rzucił im się mężczyzna na białym, ewidentnie damskim rowerze. Szybko skojarzyli, że identycznym jednośladem jeszcze niedawno jeździła znana im mieszkanka gminy. Podejrzewając kradzież, postanowili więc rowerzystę zatrzymać, a do właścicielki roweru po prostu zatelefonowali.

– Kobieta nieświadoma kradzieży oświadczyła, że owszem jak co dzień przyjechała swoim rowerem do pracy i zabezpieczyła go przed budynkiem, w którym pracuje. Policjanci nalegali, aby sprawdziła, czy rzeczywiście rower stoi we wskazanym miejscu. Po chwili usłyszeli, że jednośladu nie ma – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

58-letni mieszkaniec gminy Grabowiec został zatrzymany. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o kradzieży. Swój rower wyceniła na 650 zł. W środę (20 maja) złodziej usłyszał zarzuty. Okazało się, że kradzieży dopuszczał się już wcześniej. Tydzień wcześniej w sklepach w Zamościu i Miączynie zgarniał z półek m.in. artykuły spożywcze i przemysłowe oraz alkohol. Wszystko to warte było ok. 800 zł.

Prokurator na wniosek policjantów zastosował w stosunku do 58-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe