Hrebenne: Ukrainki miały fałszywe dokumenty

  • 21.05.2020, 12:00
  • ak
Hrebenne: Ukrainki miały fałszywe dokumenty Fot. NOSG
Skombinowały skądś zaświadczenia o tym, że mają w Polsce możliwość podjęcia pracy. Z takimi dokumentami miały prawo wjechać do naszego kraju. Ale nie wjechały. Bo przy przekraczaniu granicy okazało się, że papiery obu Ukrainek są podrobione.

Cudzoziemki przekraczały granicę w sobotę, 16 maja w Hrebennem. W czasie kontroli funkcjonariusz straży granicznej nabrał podejrzeń co do dokumentów przedstawionych podczas odprawy. Postanowił im się dokładniej przyjrzeć. Okazało się zaświadczenia z potwierdzeniem podjęcia przez Ukrainki zatrudnienia w Polsce zostały sfałszowane.

– Kobiety w wieku 22 i 23 lat, odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że funkcjonariusze NOSG w tym roku odkryli już ponad 200 fałszerstw różnych dokumentów. Najczęściej dotyczyło to „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe