Ukrainka zmieniła tożsamość, żeby wjechać do Polski

  • 20.05.2020, 13:00
  • ak
Ukrainka zmieniła tożsamość, żeby wjechać do Polski Fot. NOSG
Pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem granicy na pewno by nie przekroczyła, bo miała zakaz wjazdu do Polski. 51-letnia Ukrainka postanowiła więc zupełnie zmienić swoją tożsamość. Ale i to nie pomogło. Została zatrzymana na przejściu w Hrebennem.

Kobieta musiała być naprawdę zdeterminowana. Bo nie zadowoliła się podrobieniem dokumentów, ale naprawdę w swojej ojczyźnie zmieniła imię i nazwisko. Na te nowe dane miała wyrobione wszystkie dokumenty i z nimi w poniedziałek, 18 maja stawiła się na granicy w Hrebennem.

Miała pecha, bo nasi pogranicznicy byli wyjątkowo czujni. Wykryli, kim 51-latka naprawdę jest i do Polski jej nie wpuścili.

– W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące próby przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Po zakończeniu czynności administracyjnych i procesowych, cudzoziemka wróciła na terytorium Ukrainy – podsumowuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Przyznaje, że cudzoziemcy mogą w dobie epidemii przekraczać polskie granice tylko pod pewnymi warunkami, np. gdy tutaj pracują lub mają prawo do stałego pobytu. W takich sytuacjach muszą jednak po wjeździe na terytorium RP przejść 14-dniową kwarantannę. W przypadku 51-latki nie sprawdzano nawet czy na nowe nazwisko ma odpowiednie zaświadczenia, zdyskwalifikował ją fakt, że jest "osobą niepożądaną" w naszym kraju.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe