Koronawirus na Lubelszczyźnie. Zakażone są dwie kobiety

  • 20.05.2020, 10:05
  • ak
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Zakażone są dwie kobiety Fot. pixabay.com
Wśród 301 osób, u których badaniami potwierdzono SARS-CoV-2 są dwie kobiety z województwa lubelskiego.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie poważnym i z chorobami współistniejącymi, a także kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym – poinformowała właśnie Katarzyna Link z zespołu prasowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z jej raportu wynika, że do 20 maja na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 410 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano  291 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

Tymczasem ministerstwo zdrowia w komunikacie poinformowało o 301 nowych przypadkach zakażeń. Dotyczą one mieszkańców województw: śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).

Zmarło pięcioro pacjentów. 

Liczba wykrytych zakażeń w Polsce to na ten moment 19 569. Ofiar śmiertelnych jest 953.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe