Podzielić IV ligę czy nie?

  • 22.05.2020, 07:06
  • MaSzt
Podzielić IV ligę czy nie? Fot. pixabay.com
W sezonie 2020/2021 lubelska IV liga ma się składać z dziewiętnastu zespołów, a to wymaga ustalenia terminarza z dziewiętnastoma kolejkami w rundzie jesiennej i tyloma wiosną przyszłego roku. W związku z zagrożeniem epidemicznym tak duża liczba meczów może być trudna do rozegrania, dlatego padła propozycja, by w formie przejściowej przeprowadzić rozgrywki w dwóch grupach po dwanaście zespołów, awansując dodatkowo pięć zespołów z klasy okręgowej. Co o tym sądzą przedstawiciele zainteresowanych klubów?

Zgodnie z decyzjami Lubelskiego Związku Piłki Nożnej grono czwartoligowców opuści tylko Lewart Lubartów, który w następnym sezonie zagra w III lidze. Dojdą natomiast czterej zwycięzcy klasy okręgowej – Gryf Gmina Zamość, Lutnia Piszczac, Świdniczanka Świdnik Mały i Unia Białopole. Oznacza to, że w sezonie 2020/2021 w lubelskiej IV lidze ma grać 19 zespołów. W tej sytuacji konieczne jest opracowanie terminarza z dziewiętnastoma kolejkami w jednej rundzie. Jednakże nie wiadomo, kiedy władze wydadzą zgodę na prowadzenie rozgrywek piłkarskich, a ponadto trudno przewidzieć, jak będzie rozwijał się problem epidemiczny jesienią tego roku i wiosną następnego. Plan z rozegraniem 38 serii spotkań wydaje się ryzykowny – rozgrywki, jeśli nawet wystartują, to mogą być przerwane i niedokończone. Sytuacja jest o tyle niepewna, iż Światowa Organizacja Zdrowia sugeruje, by wszelkie imprezy sportowe niższej rangi planować dopiero od 2022 r.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe