Motor awansuje, Hutnik protestuje (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.05.2020, 08:00
  • MaSzt
Motor awansuje, Hutnik protestuje (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
W sobotę, 16 maja, zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zadecydował o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek trzecioligowej grupy IV i przyznał awans do II ligi Motorowi Lublin. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Hutnik Kraków, choć w komunikacie LZPN po ostatniej rozegranej kolejce kolejność drużyn na czele tabeli była odwrotna. Klub z Małopolski zapowiedział, że złoży odwołanie. Hetman Zamość uplasował się na czternastym miejscu.

Władze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej postanowiły nie kontynuować rozgrywek III ligi w sezonie 2019/2020, a za tabelę końcową uznać tę, która obowiązywała po ostatniej rozegranej kolejce. Związek zadecydował, że do II ligi awansuje Motor Lublin, a nikt nie spadnie do IV ligi. Problem w tym, że w oficjalnym komunikacie LZPN po dziewiętnastej kolejce spotkań liderem tabeli był Hutnik Kraków, tymczasem w swojej kontrowersyjnej decyzji lubelski związek przyznał mistrzostwo rozgrywek drużynie z Lublina, sklasyfikowanej w chwili przerwania rywalizacji ligowej na drugim miejscu. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe