Gm. Telatyn: Zdobyły 38 tys. zł

  • 23.05.2020, 09:03
  • wd
Gm. Telatyn: Zdobyły 38 tys. zł Panie z KGW w Nowosiółkach jak trzeba potrafią i zagrać bajkę.
Gmina Telatyn otrzymała 38 tys. złotych w ramach programu EtnoPolska 2020. Podzielone zostaną pomiędzy Bibliotekę Publiczną Gminy Telatyn i Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach.

Za 24 tys. zł biblioteka planuje zorganizować piknik rodzinny "Na ludowo i sportowo w Telatynie" z udziałem regionalnych zespołów ludowych, kapel, zespołów muzycznych oraz  twórców ludowych z gminy Telatyn. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych konkurencjach związanych z dawnymi pracami w gospodarstwie. Zaplanowano m.in. przecinanie drzewa piłką ręczną na czas, przenoszenie ziemniaków oraz liczne zabawy sportowe. Pierwotny termin wydarzenia to 28 czerwca, ale w związku z epidemią zostanie on przesunięty na lipiec, a jeśli będzie taka konieczność to aż na jesień.

KGW w Nowosiółkach pozyskało 14 tys. zł. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe