Hrubieszów: PiS murem za starostą (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.05.2020, 16:38
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: PiS murem za starostą (TYLKO W GAZECIE) Wniosek o odwołanie starosty został przyjęty 12 maja podczas sesji Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Obrady poświęcone tylko temu tematowi trwały niespełna kwadrans.
Za niespełna miesiąc radni powiatu hrubieszowskiego zdecydują, czy odwołać starostę Marylę Symczuk. Jeżeli za odwołaniem zagłosują tylko radni PSL, starosta zachowa stanowisko.

W poprzednim numerze "Kroniki Tygodnia" pisaliśmy o wniosku w sprawie odwołania starosty hrubieszowskiego Maryli Symczuk. Wówczas mówiło się o nim tylko w kuluarach. Wniosek został przyjęty 12 maja podczas sesji Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Obrady poświęcone tylko temu jednemu tematowi trwały niespełna kwadrans. Uczestniczyło w nich 12 z 19 radnych. Nieobecni byli radni Klubu "Porozumienie i Rozwój" – Jan Mołodecki i Danuta MuzyczkaWojciech Sołtysiak i radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Lecka.

 – Postanowiliśmy demonstracyjnie zbojkotować obrady. Nie zgadzamy się z tym wnioskiem i okolicznościami, w jakich został złożony. O jego uzasadnieniu nawet trudno wspominać, ponieważ wymieniono w nim niewiele mówiące ogólniki. Uznaliśmy, że nie weźmiemy udziału w politycznym cyrku. Oczywiście, weźmiemy udział w sesji, gdy będzie debata nad wnioskiem i głosowanie – podkreśla Wojciech Sołtysiak, wicestarosta hrubieszowski z Klubu "Porozumienie i Rozwój", który w powiatowym samorządzie tworzy koalicję z PiS.  

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiek emerytalny 67
Wiek emerytalny 67 31.05.2020, 11:20
Czy dyrektorzy wydziałów związani z PSL już się pakują? Jeżeli jeszcze nie to mogę pomóc.
Radny miejski
Radny miejski 27.05.2020, 22:20
Członkowie formacji występujący w mediach najczęściej z czarnymi opaskami na oczach niech już lepiej się nie wypowiadają do TV. Mamy dość kompromitacji Ziemi Hrubieszowskiej. Panie Kuropatwa z PSL - czas na emeryturę.
atihcel
atihcel 26.05.2020, 12:10
Oj lechito toś pojechał. Poniosło po stepie jak Poziego na Facebooku . Co do jednego się zgadzam zastąpienie Pani Symczuk niczego nie zmieni, a straci na tym PiS. Ale nie o PiS tu chodzi. Mamy nauczkę My mieszkańcy by nie głosować na wiernych, biernych, przefarbowańców.
Ferguson z Malic
Ferguson z Malic 27.05.2020, 16:49
Gonić PSL bo znowu głowę podnosi. Proporcjonalnie proponuję najpierw 1/2 dyrektorów z nadania PSL na bruk. A pretensje to niech mają do MM który łazi i miesza w kotle, a co gorsze niektórzy radni dają się na ten lep nabrać. Pani Marylu na bruk i nie pytać i nie ulegać prośbom. Mleko się rozlało. Wywalać. Po 2 dekadach rządów PSL my mieszkańcy mamy już ich po kokardy.
lechita
lechita 26.05.2020, 10:17
Czytam i czytam te wasze wypociny czasem mądre częściej głupie ale tak to zawsze jest. Akcję usunąć ze stanowiska słabą i marną starostę Marylę organizują równie słabi i marni ludzie, którzy chcą ją i paru innych zastąpić . Czy to coś zmieni w tym naszym powiecie na lepsze? Z całą pewnością nie. Bo od wielu lat z małymi wyjątkami samorządowców z krwi i kości tu brakuje. Wybiera się pyskaczy, kłamców i nieudaczników , którzy z kolei zatrudniają swoich kolesi, kuzynów i ogólnie nie muszą być najmądrzejsi i z dorobkiem bo stanowią zagrożenie dla rządzących w ich ocenie. Od 30 lat hrubieszowskie to marazm, beznadzieja i takie rozgrywki. Z przykrością muszę stwierdzić\, że najbliższej przyszłości nic się nie zmieni niestety. Bo trzeba ludzi, którzy coś potrafią i ludzi,którzy ich wybiorą!
gosc
gosc 26.05.2020, 15:22
lechita, myślę że jesteś z konkurencyjnego ugrupowania i do tego "radny" - zajmij się pracą na rzecz miasta, a nie biadoleniem
randap
randap 26.05.2020, 09:46
Bo trzeba było pozamiatać od razu . Teraz nie wiemy kto jest kto ! Więc wszyscy są psl ! Popatrzcie tylko czy w starostwie coś od wyborów się zmieniło na lepsze i jakie mamy kadry ? Kto ich tam umieścił i komu kibicują ?
gosc
gosc 26.05.2020, 15:34
jest koalicja z pir, to nie są samodzielne rządy pis - popatrz kto jest kto w mieście, powiecie gminach
Sąd Ostateczny
Sąd Ostateczny 21.05.2020, 18:11
Wiecie Państwo, ja obserwuję działania Pani Burmistrz Hrubieszowa i Pani Starosty w zasadzie od wyborów. Chyba tak dobrze jeszcze nie było. Nie mam zastrzeżeń do tych Pań. Robią, działają, wstydu nie przynoszą. Ale to Hrubieszów więc u nas zawsze znajdzie się ktoś kto zmąci spokój a zamiast pomóc będzie przeszkadzał. Jeżeli PSL składa wniosek o odwołanie Starosty i podaje takie argumenty to można odnieść wrażenie, że kondycja intelektualna autora uzasadnienia nie jest najlepsza. Uzasadnienie jest tak płytkie, jak stan Huczwy sprzed tygodnia. Dlatego też proszę autorów wniosku - szanujcie mieszkańców. Co Wy chcecie wmówić mieszkańcom?
Gość
Gość 20.05.2020, 22:12
Wniosek złożył PSL. Więc nie nakręcajcie się ludzie. Jak sobie wyobrażacie wspólne głosowanie PiS i PSL za odwołaniem Starosty a co za tym idzie zarządu w którym jest 3 członków PiS. Myślcie trochę. Sami przeciwko sobie mają głosować? Przestańcie wymyślać bzdurne historie.
gosc
gosc 21.05.2020, 08:39
do Gość: to dlaczego radni PiS obecni na sesji majowej głosowali za?
Gość
Gość 21.05.2020, 11:18
No o to to raczej bym się pytał radnych? Też mi się to nie podoba, ale jak podkreślił radny M.Z. uczestniczył w sesji bo to jego powinność i byłoby nie w porządku w stosunku do wyborców, że lekceważy swoje obowiązki. Jednak zmian jakoś sobie nie potrafię wyobrazić.
Wit
Wit 21.05.2020, 15:53
Zobaczymy czy ten radny będzie brał udział w tajnym głosowaniu. Jeżeli tak (a jest przecież radnym z PiS) to czy to też będzie w porządku wobec jego wyborców. Oj chyba będzie rozdwojenie jaźni.





gosc
gosc 21.05.2020, 11:50
dlaczego głosowali za?
Gość
Gość 21.05.2020, 12:29
Nie wiem. Nie mam pojęcia. Wpływu na decyzję radnych z całą pewnością nie miały zdolności honorowe. Jakie inne czynniki ten wpływ miały - okaże się na najbliższej sesji.
Wit
Wit 21.05.2020, 05:48
Goścìu o czym ty mówisz? PSL złożył wniosek, tylko napewno tego wniosku nie pisał. Poza tym w zarządzie jest tylko 2 głosujących członków PiS, w tym jeden z tej czwórki wichrzycieli. Mam nadzieję,
że radni z PiR i Lewicy nie wezmą udziału w głosowaniu i wtedy okaże się who is who.


rewers
rewers 20.05.2020, 22:25
to nie są bzdurne historie,okaże się za miesiąc
gosc
gosc 19.05.2020, 19:51
Pani Starosto, wyborcy również "murem za Panią".
Jawa
Jawa 20.05.2020, 08:26
A ci radni co piszą o "resztkach przyzwoitości" też? Dziwnie pojmowana ta "przyzwoitość". Czyżby podwójna moralność tych ludzi?

Pozostałe