Dzieci mogą wrócić do szkół, ale tylko najmłodsze

  • 22.05.2020, 06:03
  • Anna Szewc
Dzieci mogą wrócić do szkół, ale tylko najmłodsze Fot. pixabay.com Póki co szkoły są puste. Uczniowie, ale tylko najmłodsi, mogą się w nich pojawić od 25 maja. Starsi mają szanse na indywidualne konsultacje z nauczycielami
Przedszkola i żłobki już częściowo działają. Od poniedziałku 25 maja do szkół będą mogli wrócić także uczniowie najmłodszych klas – ogłosił rząd.

Jak jest z zainteresowaniem? – Mamy cały czas gorącą linię z rodzicami, zbieramy informacje, jak wiele osób zdecydowałoby się posłać dziecko do szkoły – powiedział nam w poniedziałek (18 maja) Andrzej Czachorowski, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Biłgoraju. Zapewnił, że w ciągu tygodnia szkoła na pewno będzie gotowa na przyjęcie dzieci i spełnienie wszystkich wymogów sanitarnych. – Mamy już pięcioro przedszkolaków, więc wiemy, jak to wszystko powinno wyglądać. Dysponujemy też na tyle dużą bazą lokalową, że będziemy w stanie zapewnić dzieciom przebywanie w niewielkich grupach – dodał dyrektor.

Chętni do posłania dzieci do szkół są rodzice z Hrubieszowa. – W piątek (15 maja - red.) mieliśmy deklaracje od ponad 50 rodziców. Dzisiaj kontaktowały się z nami kolejne osoby, do końca tygodnia dzieci może jeszcze przybyć – mówiła nam w poniedziałek Edyta Kucharska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 22.05.2020, 16:53
I bardzo dobrze,żywioł młodości da się opanować tylko u najmłodszych i to jest dobre posunięcie.

Pozostałe