Niech pozwolą wrócić do pracy (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.05.2020, 07:06
  • Bogdan Nowak
Niech pozwolą wrócić do pracy (TYLKO W GAZECIE) Pod koniec kwietnia w Zamościu było zarejestrowanych 2648 osób bezrobotnych, a w powiecie zamojskim – 3927. Łącznie było to 6575 osób.
Najwięcej bezrobotnych przybyło w Zamościu i powiecie zamojskim. Rynek pracy tutaj zachwiał się, ale jest szansa, że stopniowe odmrażanie gospodarki może tę sytuację poprawić. Tym bardziej, że ruszają prace sezonowe w rolnictwie. W innych powiatach sytuacja jest jakby bardziej stabilna, chociaż np. w hrubieszowskim stopa bezrobocia po staremu jest dwucyfrowa.

Pod koniec kwietnia w woj. lubelskim zarejestrowanych było w sumie 74 tys. 285 bezrobotnych. To o 2876 osób więcej niż miesiąc wcześniej. Co można zrobić, aby tę falę bezrobocia powstrzymać? Zapytaliśmy o to czytelników na stronie internetowej "Kroniki Tygodnia". Jedna z internautek napisała, że sytuacja na rynku pracy polepszy się dopiero, gdy wyjadą ci, którzy wrócili z zagranicy z powodu koronawirusa. Ktoś podpowiadał, że pracy sezonowej można poszukać przy zbiorze truskawek, a jeszcze inna osoba pokładała nadzieję w rządowej tarczy antykryzysowej. 

"Gospodarka jest coraz bardziej w zapaści, kraj w wielu sektorach w kwarantannie, a nasz region do bogatych nie należy. Z pustego to i Salomon nie naleje. Co tu można wymyślić?" – skwitował jeden z czytelników.   

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka bezrobotna
Mieszkanka bezrobotna 21.05.2020, 15:02
No tak. Bezrobocie wzrasta ale Zamość zamiast coś z tym zrobić to tylko piszą swoje..Przez wirusa straciłam pracę ale Prezydenta miasta to nie interesuje bo on kilkanaście tysięcy dostał na robienie w ekonomiku hostel..A przez niego nie mam z czego żyć. Gówno a nie prezydent..
Chomicka  Monica
Chomicka Monica 21.05.2020, 14:15
BUDMAT szuka frejerów na czarno za psi grosz .I co nie ma pracy ,praca jest a musisz być tempy byk i morda w kubeł bo inaczej Plac Wolności 1 .Zarejestrują ciebie i czekaj latka na robotę interwencyjną .
PolakiRobaki
PolakiRobaki 21.05.2020, 14:07
Staż na sprzątaczkę, ciecia, sprzedawce.... za 997zl, praca po 40h tygodniowo. 6.23zl za godzine, a po trzech miesiącach do widzenia, zmiana niewolnika. Hahahahah
Miejscowy
Miejscowy 21.05.2020, 10:39
Niestety co drugi pracuje za granicą a nowych zakładów się nie otwiera. Martwa strefa. Budżetowka tylko ma się dobrze.
Zija
Zija 21.05.2020, 09:26
A ja uważam że lepszy staż niż nic. Pracodawca też ma ciężko i musi ciąć koszty. A państwo jednak powinno pomóc. Jak ja nie miałam pracy to ze stażu się cieszyłam jak dziecko z zabawki.
Mieszkający
Mieszkający 20.05.2020, 20:34
Niech urząd zacznie wysyłać ludzi na staże itp ja z chęcią przyjmę jedną osobę
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.05.2020, 08:03
Nie jest to nic osobistego, ale zamiast na staż brać za darmo to dlaczego nie przyjmiesz do pracy jeden z drugim? Najlepiej wziąć stażystę z potem drugiego, kolejnego i jakoś się kręci. Staże nie są rozwiązaniem bezrobocia.
Śmierć Frajerom
Śmierć Frajerom 21.05.2020, 18:17
Jak to dlaczego? Dlatego, że są za darmo i mozna frajera dusić 3 miesiące, żeby mu na koniec powiedzieć, że sie nie sprawdził i wziąć kolejnego niewolnika z UP. Mało tego cebulaki pracodawcy już posuwają się do tego, że przyjecie do pracy podczas rozmowy o prace warunkują.... Otrzymaniem hajsu z UP na pracownika na utworzenie "nowego stanowiska"- 20k na rok, a po roku jak hajs sie kończy- do widzenia. Tak to się kręci, to UP zamiast stworzenia miejsc pracy robi dobrze cebulakom pracodawcom za publiczne pieniądze, tak sie kreci ta patologia. To jest forma współczesnego targu niewolników.
prawda i tylko  prawda
prawda i tylko prawda 21.05.2020, 20:16
Tak to masz rację rząd nie ma pojęcia jak wygląda życie zwykłego człowieka .

Pozostałe