Zamość: Odmień swoje osiedle

  • 23.05.2020, 06:03
  • AP
Zamość: Odmień swoje osiedle
Od 21 maja do 22 czerwca zamojski magistrat przyjmuje propozycje projektów osiedlowych i ogólnomiejskich do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Na każde z 16 osiedli przeznaczono po 100 tys. zł. Na realizację projektu ogólnomiejskiego 900 tys. zł (o 200 tys. więcej niż na 2020 r.).

Zamojski Budżet Obywatelski jest realizowany od 2014 r. Finansowany jest z budżetu miasta. Ma sprawić, że mieszkańcy poczują się bardziej odpowiedzialni i zaangażowani w rozwój swojego osiedla i miasta. 

Dzięki pieniądzom z Budżetu Obywatelskiego w mieście pojawiły się m.in. nowe place zabaw, ścieżki rowerowe, parkingi, siłownie zewnętrzne. Zostały też wyremontowane ulice i chodniki. W tym roku po raz pierwszy z BO zostanie zrealizowana inwestycja ogólnomiejska. U zbiegu ulic Sienkiewicza, Krysińskiego i Żdanowskiej powstanie minirondo. 

Mieszkańcy na specjalnym formularzu wskażą do realizacji propozycje zadań. Propozycję projektu osiedlowego może zgłosić minimum 10 mieszkańców, natomiast projektu ogólnomiejskiego min. 50 mieszkańców. 

Wypełniony formularz zgłoszenia projektu osiedlowego/ogólnomiejskiego wraz z kartami poparcia dla zgłaszanego projektu, należy składać w formie elektronicznej (skan/zdjęcie) na adres e-mail: [email protected] lub w formie papierowej w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Projekt – Budżet Obywatelski 2021" do Biura Obsługi Interesanta w godzinach pracy Urzędu Miasta. Jest też możliwość wyrażenia poparcia dla danego projektu w formie elektronicznej przy wykorzystaniu Platformy e-PUAP. Szczegóły: www.zamosc.pl.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe