Komu bardziej należy się wóz? (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.05.2020, 05:30
  • Wioleta Dudek
Komu bardziej należy się wóz? (TYLKO W GAZECIE)
Druhowie z OSP Tyszowce są zawiedzeni. Prawdopodobnie nie dostaną nowego samochodu gaśniczego.

Wyczekiwany samochód zastąpiłby wysłużonego jelcza, którym strach jeździć do pożaru. Strażacy już się cieszyli, zacierali ręce. I okazało się, że samochodu nie będzie. Nowy wóz dostanie OSP Tarnawatka.

Ochotnicza Straż Pożarna Tyszowce ma na wyposażeniu trzy pojazdy. Najmłodszy samochód do działań ratowniczych ma 16 lat, drugi wóz ma 23 lata, a najstarszy Jelcz za rok będzie obchodził 40 urodziny. Wojciech Baj, komendant OSP Tyszowce, mówi gorzko, że za rok druhowie będą obchodzić smutny jubileusz 40-lecia jelcza. Ten właśnie samochód już dawno powinien zostać zastąpiony nowym, bezpiecznym wozem. 

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY TYLKO W PAPIEROWYM I E-WYDANIU KRONIKI TYGODNIA

Wioleta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ostatni  gasi  światło
ostatni gasi światło 23.05.2020, 19:05
Tak to tu taj jest że co mądrzejsi dawno stąd pouciekali .Miasto to tylko z nazwy tak jak ta straż pożarna a raczej kościelna .Władza jest jak jest bo na lepszą nie ma chętnych .Samochód naprawdę by się przydał ,zakup to duża inwestycja ale potrzebna na wiele lat .Pieniądze też można wygospodarować ograniczając wydatki na szkoły .SCK , bibliotekę .Burmistrz wie ale nic nie zrobi dla tej sprawy ,pensja jest najważniejsza i praca dla żony dyrektorki szkoły .Tak tu jest od lat i tak będzie dalej .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.05.2020, 06:50
To że ludzie piszą to to nic nowego, po prostu trzeba spojrzeć na dany temat oczami zwykłych mieszkańców miasta i gminy Tyszowce. Tutaj naprawdę jestem bardzo źle jeżeli chodzi o zarządzanie i jakiekolwiek rozwój Gminy. Nie ma co się dziwić mieszkańcom że mocno narzekają na boisko szkolne z bezużytecznym oświetleniem na którym po prostu nie da się grać, na SCK w którym elewacja odpada i nic się nie dzieje, na zarośnięte i zaniedbane place zabaw, na przedpoptopową bibliotekę która nie spełnia żadnej roli kulturowej, PUK i jego afery, itp. Nikt głupi nie jest wystarczy spojrzeć na inne często mniejsze miejscowości jak choćby Mircze, Krynice, Werbkowice, Jarczów, gdzie gołym okiem widać zadbane place zabaw, boiska z oświetleniem gdzie prowadzone są zajęcia sportowe, nowoczesne i wyposażone biblioteki, czyste i zadbane chodniki i skwery miejskie. Naprawdę tak trudno włożyć trochę wysiłku i chęci ? W skali regionu naprawdę wpadamy pod tym względem słabo.

PS Naszym strażakom wóz naprawdę się należy szkoda tylko że nikt z władz nie zainteresował się tematem i nie pomógł.
Straszak ham
Straszak ham 22.05.2020, 08:20
Lanie wody w OSP i pajacowanie z tymi straszakami ,reszta ch..uja warta . Do wody dodaj coli z PUK i rowerem z Andrzejem gasić pożar słomianych inwestycji gminy .
Robert Horbaczewski redaktor naczelny „Kroniki Tygodnia”
Robert Horbaczewski redaktor naczelny „Kroniki Tygodnia” 21.05.2020, 17:04
Szanowni Czytelnicy
Udostępniamy Wam forum do merytorycznych komentarzy, dyskusji, dzielenia się opiniami. Nie będziemy jednak tolerować internetowego chamstwa, hejtu i pomówień. Takie komentarze będą blokowane jako niezgodne z regulaminem portalu kronikatygodnia.pl. To nie jest przejaw cenzury, ale dbania o poziom dyskusji.
Marian
Marian 22.05.2020, 13:59
Redaktorze żle się dzieje w tym mieście .Sprawa OSP to jedna z wielu tu wystepujących patologi .Duży w tym udział mają władze gminy ,nieudolni radni . Wszyscy wszystko wiedzą ,piszą a zmian nie ma na lepsze .Pan kilka lat mieszkał tu więc zna zawiłości ,układy ,nepotyzm lokalny . Straż faktycznie bardziej jest kościelna niż pożarna .Samochód to duży koszt ,ale służy na lata . Oszczędności można znależć . Nadmiar nauczycieli wf i innych to prawda znana od lat ,SCK kosztuje ok 300 000 zł ,biblioteka też sporo. Prezes PUK ogólnie znany jest z tego że firmę komunalną traktuje jak klub rozrywki dla siebie . Hejt zawiera wiele prawdy i pokazuje życie małego miasta jakie jest .Zapraszam do zapoznania się z dniem dzisiejszym swoich stron z młodości , to jest już nowa historia .
@
@ 21.05.2020, 18:24
Brawo
CENZURA  CENZURA
CENZURA CENZURA 21.05.2020, 14:24
CENZURĘ w Kronice Tygodnia wprowadził redaktor rodem z pod Tyszowiec kolega Burmistrza .Ciekawe czasy nastały , a miejscowi i tak znają prawdę i nie udolność władzy .A OSP to teatrzyk kościelny a nie strażacy zawodowi .CENZURA ,CENZURA ,CENZURA równa się błazenada .
Kaz
Kaz 20.05.2020, 19:18
Za bezpieczenstwo pozarowe na terenie gminy odpowiada wojt ( burmistrz)...
Szwed
Szwed 20.05.2020, 09:11
A teraz popiszmy merytorycznie... Zapewnienie bezpieczeństwa ppoż należy do Pabstwowej Straży Pożarnej czyli do rządu. Gmina wspiera. Jak ma aktywną jednostkę OSP (bo wcale nie musi mieć - jest to stowarzyszenie dobrowolne i ochotników) to rzeczywiście finansuje pewne rzeczy. Tyle z ogółu. My jako gmina mamy 2 jednostki w Tyszowcach i Perespie. Reszta służy do stania w kościele lub na dożynkach. Teoretycznie jak by zabrakło to co? To jedzie PSP lub z sąsiednich gmin OSP (jeśli są). Taki system mieszany. Ale sprzęt tak naprawdę powinno zapewnić nasze kochane państwo! A teraz meritum. Burmistrz z radnymi przekazał z naszych podatków na samochód 200 tys.zł. Wcześniej nie było takich wniosków. I co? I nie ważne obietnice że macie już auto na wyciągnięcie ręki. OKAZAŁO SIĘ ŻE TWÓJ POSEŁ JEST LEPSZY NIŻ MÓJ.
Ja zapamiętam. A Ty?
Patrzac na to z boku
Patrzac na to z boku 20.05.2020, 19:26
Sa dwie jednostki OSP w KSRG to moze trzeba je dofinansowac a reszte przebranzowic i nie utrzymywac bez sensu kilku lub kilkunastu jednostek spoza systemu( to sa koszty umundurowania, sprzetu, ubezpieczen, paliwa) . Nie wiem jak jest u Pana w gminie ale zdarza sie ze placi sie co miesiac kierowcy ktory w ciagu roku jedzie dwa razy do kosciola i raz na zawody, wyrzucanie publicznych pieniedzy w bloto..do tego ekwiwalent dla Prezesa OSP za to ze jest "Prezesem"..
MJ
MJ 20.05.2020, 10:31
? Troche niezrozumiana merytoryka....że niby co, zamknąć nasze Straże? I czekać 40min aż PSP dojedzie? Śmieszne
Szwed
Szwed 20.05.2020, 12:03
Ironia.
M..
M.. 19.05.2020, 22:17
Burmistrz po lesie rowerkiem śmiga to i strażacy mogą!
tomaszowiak
tomaszowiak 19.05.2020, 21:26
OSP Tarnawatka co roku składała wniosek na samochód średnio ratowniczo gaśniczy i co? udało im się wspólnymi siłami dopiero w tym roku. Każda jednostka ma prawo złożyć wniosek. Jeśli chodzi o warunki w jednostce to mają je na wysokim poziomie - w powiecie tomaszowskim takich warunków nikt nie spełnia z OSP KSRG - byłem i sam się przekonałem. Wyjazdy też mają bo to jedyna jednostka w gminie w K S R G. Mają bardzo wysokie standardy. Ale najlepiej narzekać i się skarżyć do gazety. Nie na darmo mówią "głupi jak but TYSZOWIECKI "
Tomaszowiak
Tomaszowiak 19.05.2020, 22:08
Ależ głupia wypowiedź...bez znajomości tematu. Tu nie chodzi że Tarnawatka jest lepsza czy gorsza po prostu pilniejsza potrzeba była gdzie indziej i w Tomaszowie o tym dobrze wiedzieli i nadal wiedzą ...no ale polityka robi swoje!
obserwator
obserwator 20.05.2020, 08:06
Nie rozumiem jednej kwestii, mianowicie jeśli Tyszowce co roku składały wniosek o nowy samachód ratowniczo gaśniczy, i w przecigu kilku- kilkunastu lat tego samochodu nie otrzymały to dlaczego do tej pory nikt nie podnosił alarmu do gazet ani nie na forum nie wylewał swoich zażaleń?? Jeśli tak bardzo zależało by mi na czymś to dołożył bym wszrlkich starań by finalnie sprawa załatwiona była dla mnie pozytywnie. Władzom w Tarnawatce po prostu zależalo a Tyszowce czekały po złożeniu wniosku " bo się należy". Rozumiem, stary wysłużony, nowy jaknajbardziej potrzebny, ale trzeba się starać a nie tylko czekać a teraz szukać komu bardziej jest potrzebny.
KACZYŃSKI
KACZYŃSKI 19.05.2020, 18:10
Burmistrzu może w końcu czas zrozumieć że w obecnych czasach bez poparcia PIS nie można nic ? Miał pan okazje wejść w dobry układ z panem Stanisławem ale słowa pan nie dotrzymał . To kto teraz pana poprze jak pana słowo jest warte tyle co zeszłoroczny śnieg ? Zamiast gadać głupoty o naiwności czas wyłożyć kawę na ławę- poparcie pan przyjął a słowa pan nie dotrzymał to kto pana będzie teraz traktował poważnie . Więcej teraz straż jest kozłem ofiarnym a potem będzie cała gmina jak już nie jest. Tyle .
Szwed
Szwed 19.05.2020, 20:29
Rozumiem, że jak odejdzie dobra zmiana to trzeba będzie się przekwalifikować? A gdzie samorządność? Samorządność!!! To ten rząd doprowadził do tego że nawet na tym forum legalnie dyskutujemy o tym że jak nie załatwisz, nie będziesz swój to daleko nie pojedziesz. Mierny, bierny ale wierny. Takie państwo coś z hasłem o kamieni kupa...
Patrzac na to z boku
Patrzac na to z boku 19.05.2020, 17:43
Nie powien pojsc do zadnej OSP, powinien trafic na 3-5 lat do PSP a nastepnie do OSP. Taki nowy pojazd powinien byc eksplatowany bedac na gwarancji a nie trzymany pod kocem w remizie i wystawiany na swieta koscielne, dozynki i jako ochrona na meczach miejscowych drużyn (straz nie jest od tego). O tym gdzie powinien trafic woz strazacki powinien zdecydowac Komendant Powiatowy PSP na podstawie analizy zagrozen i ilosci zderzeń w latach poprzednich.
Patrząc na to z boku
Patrząc na to z boku 20.05.2020, 08:13
Kolego jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Przy krajowej 17tce i nowej obwodnicy to ten samochód pod kocykiem raczej nie będzie trzymany pod kocykiem. Puknij się w głowę zanim coś napiszesz bezmyślnie
Robert
Robert 19.05.2020, 20:07
I właśnie dlatego powinien trafić do Tyszowiec a nie do Tarnawatki ktora przez 5 lat nie uzbiera tyle wyjazdów co mają Tyszowce przez 1 rok!
Szwed
Szwed 19.05.2020, 15:01
Moi drodzy wóz dostała Tarnawatka bo tam ktoś po prostu umiał popchnąć temat. Widocznie w Tarnawatce regionalne struktury rządowe są skuteczniejsze i bardziej kompetentne aniżeli Tyszowieckie. Bo przecież czego można się spodziewać po naszych "inteligentnych" lokalnych działaczach ? Szkoda tylko strażaków.
Zamłyniak
Zamłyniak 19.05.2020, 16:07
Święte słowa
Osp Kozia Wólka
Osp Kozia Wólka 19.05.2020, 11:27
Polityczne dziadostwo. W d...e mają faktyczne potrzeby czy bezpieczeństwo, patrzą tylko kto z jakiej partii na czyim stołku siedzi. A burmistrz jakby się choć trochę postarał to może i by coś zdziałał bo wszyscy wiedzą że potrzeba samochodu jest już od bardzo dawna tak jak i o przedszkolu. Mariusz przez 3 kadencje nie załatwił to i ten nie załatwi, zresztą trudno jest coś załatwić zza zamkniętych drzwi, gdzie się tylko cieszy ze nikt w końcu nie przychodzi.
tyszowiak
tyszowiak 19.05.2020, 10:56
I bardzo dobrze trzeba trzymać z władzą rządzącą , a nie odwracać się plecami i mieć mieszkańców w *** burmistrzu , czekam aż PiS rozwali ten cholerny zaścianek tyszowiecki
Ja