Czekaliśmy na to dwa miesiące! (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.05.2020, 07:00
  • ak
Czekaliśmy na to dwa miesiące! (TYLKO W GAZECIE) Ogródek restauracji Muzealnej był gotowy już w połowie zeszłego tygodnia. W piątek (15 maja) trwało w nim wielkie, generalnej sprzątanie.
Możemy już pójść do fryzjera, kosmetyczki i coś zjeść w restauracji albo wypić kawę w kawiarni.

Najpierw były dwa miesiące bezruchu, a później intensywne przygotowania do otwarcia. W poniedziałek (18 maja) wszedł w życie trzeci etap odmrażania gospodarki. Do pracy wróciła m.in. branża beauty i gastronomiczna.

Ten dwumiesięczny okres, kiedy zakład musiał być zamknięty, był bardzo trudny dla Małgorzaty Kawałek, właścicielka salonu fryzjerskiego Hera w Zamościu.

 

Radość z powrotu do klientów

– Przede wszystkim dlatego, że fryzjerstwo to moja pasja. uwielbiam kontakt z ludźmi i upiększanie ich. Ale nie ukrywam, że ciężko było też ze względów finansowych, bo mój salon jest moim jedynym źródłem dochodu – mówi nasza rozmówczyni. 

Poniedziałkowego otwarcia nie mogła się doczekać i przygotowywała się do niego od dawna, kupując m.in. duże ilości środków do dezynfekcji, czy rękawiczek. Pani Małgorzata zakłada, że utrzymanie wymagań sanitarnych nie będzie dla niej żadnym problemem. – Mój zakład jest duży, więc łatwo zachować między klientami odpowiedni dystans. Nie będziemy przyjmować jednocześnie więcej niż dwóch osób. Praca w maseczce i rękawiczkach to także żaden problem. A sterylne warunki zachowywaliśmy zawsze – wyjaśnia fryzjerka. 

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe