Zamość: Policjanci dostali prezent z wiezienia

  • 18.05.2020, 06:00
  • Źródło: KMP Zamość
Zamość: Policjanci dostali prezent z wiezienia Fot. KMP Zamość
Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu na ręce Komendanta zamojskiej Policji przekazał 500 sztuk maseczek ochronnych. Jest to efekt współpracy służb mundurowych zaangażowanych w walkę z epidemią. Maseczki zostaną wykorzystane przez funkcjonariuszy garnizonu lubelskiego, którzy aby skutecznie pomagać innym muszą również zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 Policjanci każdego dnia w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podejmują różnego rodzaju interwencje. Niejednokrotnie działają z narażeniem własnego zdrowia a nawet życia. W dobie panującej epidemii, aby skutecznie pomagać innym muszą zadbać także o swoje bezpieczeństwo i skutecznie chronić się przed zakażeniem koronawirusem.

 Środki ochrony dla policjantów na bieżąco przekazywane są z magazynów KWP w Lublinie, jednak potrzeby są bardzo duże. Na szczęście nie brakuje również służb i instytucji, które zaangażowane w walkę z epidemią wspierają stróżów prawa.

 W piątek (15 maja) na Rynku Wielkim w Zamościu ppłk Jacek Zwierzchowski Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu na ręce insp. Wiesława Pawluka Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu przekazał 500 sztuk maseczek ochronnych, które zostaną wykorzystane podczas codziennych służb przez funkcjonariuszy lubelskiego garnizonu Policji. Maseczki powstały dzięki współpracy służb, materiał na ich wykonanie przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, natomiast ich uszyciem zajęli się osadzeni w zamojskim zakładzie karnym.  

   W pozyskiwanie dodatkowych środków ochrony dla funkcjonariuszy zaangażowane są również związki zawodowe policjantów. W ostatnim czasie Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Zamościu otrzymał ponad 700 maseczek ochronnych od Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu, maseczki dla policjantów związki zawodowe otrzymały także od społeczności Szkoły Podstawowej w Suchowoli oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy świadomi zagrożenia niosą pomoc innym. Zamojskie związki zawodowe zakupiły także płyn do dezynfekcji rąk. Pozyskane środki ochrony osobistej trafiają do policjantów z tzw. pierwszej linii, mundurowi podzielą się nimi również z mieszkańcami naszego powiatu.  

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe