Nowy przypadek koronawirusa na Lubelszczyźnie

  • 17.05.2020, 10:09
  • ak
Nowy przypadek koronawirusa na Lubelszczyźnie Fot. pixabay.com
Jest 137 nowych, potwierdzonych badaniami przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce, a jeden z nich dotyczy mieszkańca naszego województwa.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu świdnickiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody Lubelskiego i dodaje: Do dnia 17 maja 2020 roku (godz. 10.00) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 401 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 279 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 137 nowych zakażeniach. Dotyczą one mieszkańców województw: śląskiego (92), wielkopolskiego (25), opolskiego (8), dolnośląskiego (4), małopolskiego (3), pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (1), lubelskiego (1) i podlaskiego (1).

Zmarło czworo pacjentów z koronawirusem. To osoby leczone w szpitalach w Poznaniu, Raciborzu, Krakowie i Zgierzu.

Z danych resortu wynika, że liczba zakażeń w Polsce to na dzisiaj 18 394. Ofiar śmiertelnych jest 919.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe