241 nowych przypadków koronawirusa. Żadnego na Lubelszczyźnie

  • 16.05.2020, 18:23
  • red.
241 nowych przypadków koronawirusa. Żadnego na Lubelszczyźnie Fot. pixabay.com
O 241 nowych przypadkach zakażeń poinformowało w dwóch swoich dzisiejszych komunikatach ministerstwo zdrowia. Żadna z osób, u których został stwierdzony koronawirus, nie jest mieszkańcem Lubelszczyzny. Wśród 8 ofiar śmiertelnych z ostatniej doby również nie ma nikogo z naszego regionu.

Jak wygląda sytuacja w województwie lubelskim? Poniżej komunikat Agnieszki Strzępki, rzeczniczki wojewody lubelskiego:

Przekazuję dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 16 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 74 (11)

2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie –  4606.

3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 739.

Laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatniej doby przebadały łącznie 833 osoby.

Do dnia 16 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 400 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 279 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe