Więcej wiernych w kościele. Rząd zwiększył limity

  • 17.05.2020, 06:03
  • ak
Więcej wiernych w kościele. Rząd zwiększył limity Fot. pixabay.com
Najpierw możliwy był udział w nabożeństwie 5 osób. Później rząd zgodził się, by na jednego wiernego przypadało 16 metrów kwadratowych świątyni. Od dzisiaj (17 maja) do kościoła może wejść jeszcze więcej osób.

Nowe zasady wprowadzone zostały wraz z trzecim etapem odmrażania gospodarki w dobie epidemii. Rządzący stwierdzili, że sytuacja w kraju jest na tyle dobra, że można zgodzić się, aby w mszach brało udział więcej wiernych niż dotychczas. Obowiązująca od 17 maja zasada mówi o tym, że wystarczy, jeśli na jedną osobę będzie przypadało 10 metrów kwadratowych. To powinno wystarczyć do zachowania 2-metrowego dystansu między ludźmi.

– Kościoły cały czas są bardzo dalekie od wypełnienia, tak jak to było wcześniej, przed pandemią - argumentował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe